جایزه جشنواره فیلم کوتاه ایتالیا به فیلمساز فرهنگی گیلان رسید

نوشته شده توسط  مرداد 03, 1398

نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورشاستان گیلان گفت: فیلم نور، سایه، زندگی، به نویسندگی، کارگردانی و تدوین شهریار پورسیدیان و تهیه کنندگی اداره کل بهزیستی گیلان و کاسپین فیلم ساخته شده است که توانست جایزه جشنواره فیلم کوتاه سول لونا Sole Luna Short Film Festival ایتالیا را کسب کند .

 

رشت خبر، وی با اشاره به موضوع این فیلم مستند، افزود: این مستنددرباره تلاش داریوش صادقی نقاش رودسری است که با روش‌های خلاقانه به فرزند کم توان ذهنی‌اش آموزش می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در بیانیه هیات داوران این جشنواره قوت، صداقت و تواضع فیلم و استفاده کارگردان از زبان مستقیم، اما شاعرانه و اصیل برای روایت داستان فیلم بعنوان دلایل برگزیده شدن این فیلم اشاره شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: فیلم مستند نور، سایه، زندگی تا کنون تندیس زرین چهل و هشتمین جشنواره فیلم رشد، جایزه هیات داوران سومین جشنواره بین المللی فیلم پرواز تهران و منتخب جشنواره‌های فیلم در کازان روسیه، بروکسل بلژیک و مسکو روسیه را کسب کرده است.

نادر جهان آرای گفت: جشنواره فیلم کوتاه سول لونا ۷ تا ۱۳ ژوئیه ٢٠١٩ (١۶ تا ٢٢ تیر ١٣٩٨) در شهر‌های ونیز وپالرمو ایتالیا برگزار شد.

وی در پایان تصریح کرد: شهریار پورسیدیان متولد ۱۳۵۸ است و ۲۰ سال سابقه درآموزش و پرورش داردو این هنرمند نخستین فیلم خود را در سال ۱۳۸۵ به نام میترا در ۲۷ سالگی ساخته است.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین