بازیگر سینما و تلویزیون از هیولای حضور در استادیوم آزادی و تماشای بازی روی سکوها می‌گوید: امیدوارم روزی بانوان و آقایان بدون حفاظ و در کنار هم فوتبال ببینند

نوشته شده توسط  مهر 20, 1398

دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل کامبوج در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 فرصت مناسبی برای حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه آزادی بود. حدود 4 هزار بانوی ایرانی موفق شدند مسابقه پرگل شاگردان مارک ویلموتس برابر کامبوج را از نزدیک تماشا کنند.

رشت خبر : در بین خانم‌هایی که موفق به حضور در ورزشگاه شدند چهره‌های سرشناسی هم دیده می‌شد. دنیا مدنی، بازیگر 29 ساله تلویزیون یکی از چهره‌های مطرح سکوهای آزادی بود. با مدنی درباره حضور بانوان در ورزشگاه و پیروزی مقتدرانه تیم ملی برابر کامبوج گفت و گو کردیم که در ادامه می‌خوانید:

بعد از حدود 40 سال بانوان با خریداری بلیت به ورزشگاه رفتند. چه احساسی داشتید؟

بعد از چهل سال را که نمی‌دانم اما من بعد از 29 سال توانستم یک تجربه متفاوت را لمس کنم. برای ما یک دید و هیولایی از استادیوم درست کرده بودند که وقتی با آن مواجه شدیم، متوجه شدیم که اتفاق شیرینی است و اصلا آن صحبت‌ها و پیش زمینه‌هایی که در ذهن ما وجود داشت، غلط بود. خوشبختانه نه اتفاق بدی افتاد، نه کسی آزار دید و یک رویداد خیلی جذاب و خاطره انگیز بود؛ انگار که همه ما فارغ از اینکه فوتبال را تماشا می‌کردیم یک پیروزی را قبل از آن جشن گرفته بودیم.

پیش بینی می‌کردید بازی 14 گل داشته باشد؟

واقعا شگفت انگیز شد و در واقع این‌ها به نظرم یک نشانه است تا به آن توجه کنند و کسانی که مخالف حضور بانوان هستند می‌توانند بدبینی را کنار بگذارند و این را بدانند که حضور بانوان چقدر می‌تواند موثر باشد؛ بانوان خوش قدم هستند. 

طرفدار فوتبال هستید؟

حقیقتا نه. خیلی هم شاید از فوتبال سر در نیاورم اما همیشه هیجان فوتبال می‌تواند برای همه جذاب باشد. فوتبال یک پدیده‌ای است که اگر شما هیچ چیزی از آن را هم ندانید و علم به آن نداشته باشید جو و اتمسفر آن روی شما اثر می‌گذارد. از بحث‌های تخصصی فوتبال چیزی نمی‌دانم اما هیجان و آدرنالین آن بسیار متفاوت است.

بازیکنان تیم ملی را می‌شناختید؟

بله. در دوران بازی‌های جام جهانی سال گذشته از طریق همکاران و اخباری که منتشر شد بسیاری از بازیکنان را شناختم. 

پس با پنالتی گرفتن علیرضا بیرانوند آشنا بودید.

بله، من خیلی طرفدار ایشان هستم به خاطر اینکه یک مصاحبه طولانی از زندگی‌نامه ایشان را خواندم و مسیرهای سختی را که طی کرده‌اند را می‌دانم. همیشه گفته‌ام که احترام بسیار زیادی برای او قائلم و یکی از طرفداران پروپاقرص ایشان هستم.

قبول دارید فشار فیفا موجب شد تا در نهایت بانوان به ورزشگاه بروند؟

تمام شعارهای روز گذشته "فیفا مچکریم" بود ولی این خیلی خوب بود اگراتفاقی بیفتد که ما از مسئولین خودمان برای حضور بانوان تشکر کنیم.

نگرانی زیادی برای حضور بانوان در ورزشگاه وجود داشت اما حتی در پایان بازی با یک فرهنگ سازی سکوهای ورزشگاه را هم تمیز کردند.

بله این اتفاق خوبی بود که در پایان بازی رخ داد. به نظرم شاید کورسوی امیدی باشد که این اتفاق خیر شمرده شود؛ واقعا برخوردها بسیار محترمانه بود. آقایان و بانوانی که مسئول برقراری نظم در ورزشگاه بودند محترمانه برخورد کردند و هیچ اتفاقی عجیبی را احساس نکردیم که مثلا شاید در خطر باشیم یا چیزی ما را اذیت کند. همیشه چیز در آرامش و احترام بود و یکسری قوانینی که در ورزشگاه حاکم بود را بدون هیچگونه برخورد ناشایستی به ما اعلام کردند. این اولین قدم بود و امیدواریم که موانع به زودی رفع شود تا آن ترسی که از حضور بانوان وجود دارد از بین برود.

آینده حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را چطور پیش بینی می‌کنید؟

به نظرم رفته رفته باید این اتفاق بیفتد و امیدوارم فرهنگ سازی شکل بگیرد که روزی بانوان و آقایان بدون حفاظ و در کنار هم فوتبال ببینند. بدون شک چیزی که روز گذشته در استادیوم شاهد بودم آرامش بسیار مناسبی بود که امیدوار کننده است تا در آینده‌ای نزدیک شاهد تکرار این رویداد باشیم.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین