نماینده زرتشتیان: جشن‌های باستانی ایرانی موجب همبستگی بیش از پیش ایرانیان است مطلب ویژه

نوشته شده توسط  دی 04, 1398

رشت خبر: نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رییس‌جمهوری ضمن قدردانی از ثبت روز ششم فروردین به نام زرتشت در تقویم رسمی کشور، خواستار توجه ویژه به جشن‌های باستانی ایرانی شد و این مناسبت‌ها را موجب همبستگی بیش از پیش ایرانیان دانست.

 در نامه اسفندیار اختیاری که در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است:

«به نام دانای بزرگ هستی بخش
جناب آقای دکتر روحانی
رییس جمهور محترم ایران
با درود فراوان
بدینوسیله از همراهی جنابعالی و اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی در ثبت روز زایش اشوزرتشت اسپنتمان؛ پیامبری که زادگاهش ایران اهورایی است، در تقویم رسمی این مرز و بوم، سپاسگزاری می‌کنم.

امیدوارم این رویداد خجسته، آغاز یک حرکت فرهنگی عمیق، سازنده و پویا باشد تا به داشته های فرهنگی برجسته و فاخر ایران، همچون جشن تیرگان که به یاد آرش کمانگیر است، جشن مهرگان که پیروزی کاوه آهنگر بر ضحاک ستمگر را نمایان می کند و یا جشن سده که یادآور آغاز تمدن بشری است و یکایک به ثبت ملی نیز رسیده‌اند، همچون جشن باستانی نوروز توجه ویژه شود. زیرا این آیین‌ها، ریشه سترگ در فرهنگ ایرانی و سرزمین بزرگ و پهناور ایران دارند و سبب ساز همبستگی بیش از پیش ایرانیان خواهند شد.

امید است رسانه های گروهی، به ویژه صداوسیما، نیز رسالت ملی خود را در بازتاب این رویدادهای بزرگ و ارزشمند فرهنگی انجام دهند.

ایدون باد ایدون ترج باد.

با سپاس
دکتر اسفندیار اختیاری
نماینده ایرانیان زرتشتی»

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین