در چهارمین دوره اعطای نشان امین الضرب تجلیل از چهره ماندگار دانشگاه شریف به عنوان اقتصاددان برگزیده کشور مطلب ویژه

نوشته شده توسط  دی 24, 1398

در چهارمین دوره اعطای نشان امین الضرب از آقای دکتر علینقی مشایخی، استاد دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به عنوان اقتصاددان برگزیده کشور تجلیل شد.

 رشت خبر،  به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ چهارمین دوره اهدای نشان و تندیس امین الضرب روز دوشنبه ۲۳ دی در تالار وحدت همزمان با سالگرد صد و سی و شش سالگی اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.
در این مراسم که به همت اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران برای تقدیر و معرفی کارآفرینان نمونه کشور آغاز شد بیش از ۵۰۰ فعال اقتصادی و کارآفرین گردهم آمدند به ۲ نفر از کارآفرینان برتر تندیس کارآفرینی امین‌الضرب اهدا شد و از ۸ نفر دیگر با اهدای نشان کارآفرینی امین‌الضرب در زمینه‌های مختلف از جمله پژوهشگری تاریخ، اقتصاد و تولید و کارآفرینی و همچنین فعالان کسب و کار‌های نوپا (استارتاپی) تقدیر بعمل آمد و منتخبان نشان خود را از بزرگان عرصه اقتصادی دریافت کردند.
در چهارمین دوره اعطای نشان امین الضرب از آقای دکتر علینقی مشایخی به‌عنوان اقتصاددان برگزیده تقدیر شد.
در این برنامه، آقای دکتر مشایخی به‌عنوان کسی که با ایفای نقش موثر در طراحی، اجرا و ایجاد دوره‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی در آموزش مدیریت و اقتصاد تحول ایجاد کرده است و دانش آموخته‌های برجسته و تأثیر گذاری از برنامه‌هایی که در راه اندازی آن موثر بوده و به جامعه تحویل داده است شناخته و برای اعطای جایزه امین الضرب انتخاب شد.
وی در این خصوص گفت: هر چه انجام داده است با عشق به مردم، ارتقای خردورزی و کاربرد دانش در سطوح مختلف مدیریت کشور و پیشرفت جامعه و بهبود وضع مردم است. اگر چه فاصله زیادی با آنچه آرزویش را دارد وجود دارد، ولی معتقد است، تلاش‌های او و همکارانش تا به اینجا نیز اثرات مثبتی داشته است.
آقای دکتر علینقی مشایخی موسس و استاد تمام دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و دانش‌آموخته دوره‌ی دکترای مدیریت دانشگاه MIT است.
آقای دکتر مشایخی در زمینه تفکر سیستمی و دینامیک‌های سیستم به تحقیق و تدریس می‌پردازد. او عضو و رئیس سابق انجمن بین‌المللی دینامیک‌های سیستم است که مرکز آن در آمریکاست. وی از چهر‌های ماندگار کشور است.
 
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین