بسته خبر ورزشی گیلان; حضور دو قایقران گیلانی در اردوی تیم ملی بانوان کشور/ گیلان صدرنشین مسابقات کاراته بین المللی جام وحدت و دوستی در رده سنی جوانان

نوشته شده توسط  مهر 02, 1398

هانیه خورسند و نازنین ملایی از گیلان در مرحله جدید اردوی تیم ملی روینگ بزرگسالان کشور حضور یافتند.

رشت خبر : مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان روز سه شنبه اظهار داشت: دور جدید تمرینات تیم ملی روئینگ بانوان بزرگسال و جوانان در محل  سد شیرین دره استان خراسان شمالی با حضور ۱۵ قایقران آغاز شده که دو قایقران گیلانی نیز جزء دعوت شدگان هستند.

مرتضی ورزلدوست افزود: بر این اساس و طبق اعلام فدراسیون قایقرانی ، ۱۱ قایقران در رده سنی بزرگسال و چهار قایقران در رده سنی جوانان در مرحله جدید اردو حضور یافته اند که خوشبختانه سهم گیلان در رده سنی بزرگسال دو قایقران است.

وی ادامه داد: نازنین ملایی و هانیه خورسند دو قایقران شایسته گیلانی به همراه سایر دعوت شدگان باید تا روز ۲۴ مهرماه جاری در اردوی تیم ملی روئینگ بانوان کشور  در خراسان شمالی ، زیرنظر مربیان این تیم به تمرین بپردازند.

وی بیان کرد: تیم ملی قایقرانی روئینگ بانوان بزرگسال کشور برای حضور قدرتمند در مسابقات قهرمانی آسیا و همچنین انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن آماده می شوند که امیدواریم نازنین ملایی و هانیه خورسند از گیلان بتوانند با درخشش در اردو به عضویت تیم ملی درآیند تا در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک حضور یابند.

وی ابراز امیدواری کرد نازنین ملایی قایقران ملی پوش شایسته  گیلان که در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ موفق به کسب مدال نقره شد این بار نیز مدال ارزشمندی برای کشور و استان به ارمغان بیاورد.

همچنین پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام وحدت و دوستی با قهرمانی تیم گیلان در رده سنی جوانان پایان یافت.

رئیس هیات کاراته استان گیلان روز سه شنبه اظهار داشت: پانزدهمین دوره رقابت های بین المللی جام وحدت و دوستی در سه رده سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در ارومیه برگزار شد و کاراته کاران گیلانی با درخشش خود  بین استانهای کشور رتبه اول را در رده سنی جوانان کسب کردند.

مزدا صوفی افزود: بر این اساس و در جریان این رقابت ها  با حضور کاراته کاران زبده ایرانی و چند کشور خارجی ، کاراته کاران گیلانی در رده سنی جوانان دو مدال طلا و یک مدال نقره را تصاحب کردند و بالاتر از استان های کرمان و تهران در رتبه اول این دوره از مسابقات قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در جریان این رقابت ها و در وزن ۶۸- کیلوگرم ، علیرضا حبیبی کاراته کار شایسته استان گیلان با غلبه بر تمامی رقبای خود موفق به کسب مقام قهرمانی و مدال طلای این دوره از رقابت ها شد.

وی بیان کرد: همچنین محسن صفرنژاد دیگر کاراته شایسته استان گیلان در وزن ۷۶+ کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت و با پیروزی برابر تمامی رقبای خود، توانست مدال طلا و عنوان نخست این وزن را به خود اختصاص دهد.

رئیس هیات کاراته استان گیلان اضافه کرد: همچنین در رقابت های وزن ۶۱- کیلوگرم نیز، مهدی کاظمی دیگر کاراته کار گیلانی حاضر در رقابت های بین المللی جام وحدت و دوستی ، پس از کاراته کاری از کشور قزاقستان دوم شد و مدال نقره این مسابقات را تصاحب کرد.

صوفی به درخشش کاراته کاران گیلانی در رده سنی بزرگسالان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در رقابت های رده سنی بزرگسالان نیز، کاراته کاران گیلانی دو مدال برنز کسب کردند تا کاراته این استان در این رده سنی نیز صاحب مدال شود.

وی در ادامه اظهار کرد: در وزن ۶۰- کیلوگرم رده سنی بزرگسالان ، جواد رنجبر کاراته کار شایسته استان گیلان پس از کاراته کارانی از کشورمان روی سکوی سوم قرار گرفت و مدال برنز رقابت های بین المللی جام وحدت و دوستی  را بر گردن آویخت.

وی گفت: همچنین محمدرضا گیلان پور دیگر کاراته شایسته گیلانی در وزن ۸۴- کیلوگرم رده سنی بزرگسالان پس از مهدی خدابخشی ملی پوش کاراته ایران و کاراته کاری از کشور ترکیه سوم شد و مدال برنز این وزن را به خود اختصاص داد.

در پانزدهمین دوره رقابت های کاراته بین المللی جام وحدت و دوستی ، ۴۱۲ کاراته کار از ایران و ۱۱ کشور  به مدت سه روز در رده های سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در ارومیه با هم به رقابت پرداختند که تیم ایران در مجموع با کسب ۱۴ مدال طلا، ۱۰ نقره و ۲۷ برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد، تیم ترکیه با دو مدال طلا، چهار نقره و چهار برنز نایب قهرمان شد، تیم های قزاقستان و آذربایجان نیز با دو مدال طلا، یک نقره و سه برنز سوم شدند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین