بسته خبر ورزشی گیلان:قهرمانی گیلان در مسابقات تکواندو خردسالان/مسابقات پرورش اندام قهرمانی گیلان پایان یافت/برای حضور در رقابت های جهانی، کشتی گیر گیلانی به عضویت تیم ملی امید در آمد

نوشته شده توسط  مهر 06, 1398

خبرهایه ورزشی گیلان در ساعاته اخیر به شرح زیر میباشد:

رشت خبر : رقابت های تکواندو خردسالان پسر منطقه یک کشور عصر جمعه با قهرمانی تیم گیلان در رشت پایان یافت.

در این دوره از رقابت ها ، زبده ترین تکواندوکاران این رده سنی در قالب ۹ تیم از استان‌ های آذربایجان‌ غربی، آذربایجان‌ شرقی، اردبیل، زنجان و گیلان حضور داشتند که در قالب تیم های آکادمی منتظران، هیات تکواندو استان همدان، باشگاه فرهنگی ورزشی شهدای دادگستری ارومیه، هیات تکواندو استان اردبیل، هیات تکواندو شهرستان سنندج، هیات تکواندو شهرستان عجبشیر، هیات تکواندو شهرستان سقز، هیات تکواندو شهرستان مرند و هیات تکواندو استان گیلان با هم رقابت کردند.

تیم های حاضر در این دوره از رقابت ها ، ۹ هفته با هم رقابت کردند که در پایان تیم هیات تکواندو گیلان عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد، تیم   تکواندو عجبشیر در مکان دوم قرار گرفت و تیم آکادمی منتظران مقام سوم این منطقه را تصاحب کرد.

رقابت های هفته های هفتم ، هشتم و نهم (پایانی) این دوره از رقابت ها نیز  از صبح روز جمعه در خانه تکواندو گیلان در رشت برگزار شد که در بازی های برگزار شده هفته هفتم ، تیم هیات تکواندو عجبشیر موفق شد با نتیجه شش بر چهار آکادمی منتظران را شکست دهد و تیم هیات تکواندو استان گیلان نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر برابر همدان پیروز شد.

در رقابت های هفته هشتم این مسابقات نیز تیم تکواندو خردسالان پسر آکادمی منتظران برابر هیات تکواندو استان اردبیل به برتری رسید، تیم هیات تکواندو شهرستان عجبشیر برابر همدان پیروز شد و تیم هیات تکواندو استان گیلان نیز برابر باشگاه فرهنگی ورزشی شهدای دادگستری ارومیه به برتری دست یافت.

همچنین در رقابت های هفته نهم و پایانی ، تیم تکواندو  آکادمی منتظران برابر هیات تکواندو استان همدان به برتری رسید، تیم هیات تکواندو شهرستان عجبشیر مقابل باشگاه فرهنگی ورزشی شهدای دادگستری ارومیه پیروز شد و تیم هیات تکواندو استان گیلان موفق شد تیم هیات تکواندو شهرستان سقز را شکست دهد.

با توجه به اتمام مرحله اول رقابت های تکواندو منطقه یک پسران خردسال کشور، تیم های هیات تکواندو استان گیلان و هیات تکواندو شهرستان عجبشیر با کسب عناوین اول و دوم این منطقه، به مرحله نهایی رقابت های لیگ تکواندو خردسالان پسر کشور صعود کردند.

همچنین دیروز رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی استان گیلان با معرفی تیم ها و نفرات برتر در رشت پایان یافت.

در این دوره از رقابت ها ، زبده ترین ورزشکاران این رشته از شهرها و بخش های مختلف استان گیلان حضور داشتند که در رده های سنی جوانان ، بزرگسالان و پیشکسوتان و در بخش های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک در مجموعه ورزشی شش هزارنفره شهدای رشت با هم به رقابت پرداختند.

در پایان این رقابت ها و در مسابقات پرورش اندام رده سنی جوانان ، در وزن ۷۵- کیلوگرم سعید محمدی عنوان قهرمانی را کسب کرد ، سیدسینا آفرین زاد در مکان دوم قرار گرفت و مصطفی شاد نیز مقام سوم این رده سنی را به خود اختصاص داد و در رقابت های وزن ۷۵+ کیلوگرم نیز ، سیدمجتبی نوری عنوان قهرمانی گیلان را تصاحب کرد و امیرحسین حسین پور دوم شد.

در رقابت های رده سنی بزرگسالان در وزن ۶۰ کیلوگرم حافظ حق پرست، در وزن ۶۵ کیلوگرم جاوید عطایی ، در وزن ۷۰ کیلوگرم حسن جانعلی زاده، در وزن ۷۵ کیلوگرم یاسر قلی نیا ، در وزن ۸۰ کیلوگرم سعید علیپور، در وزن ۸۵ کیلوگرم پیمان ساکت ، در وزن ۹۰ کیلوگرم وحید رعنارئوف، در وزن ۱۰۰ کیلوگرم سیدمجتبی نوری و در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم وحید عشوری عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دادند.

در بخش تیمی رقابت های پرورش اندام بزرگسالان استان گیلان نیز باشگاه کاووسی با ۶۳ امتیاز عنوان قهرمانی را تصاحب کرد، ذات پروران با ۳۷ امتیاز در مکان دوم قرار گرفت و باشگاه فیزیک جیم با ۲۸ امتیاز در رتبه سوم قرار گرفت.

در رقابت های رده سنی پیشکسوتان نیز در وزن ۸۰- کیلوگرم طیب کوهگیرچگینی مقام قهرمانی را کسب کرد ، اسماعیل شمشیری دوم شد و هادی عباسی در مکان سوم قرار گرفت و در وزن ۹۰ کیلوگرم مسعود محمدزاده به مقام قهرمانی دست یافت.

همچنین در رقابت های بادی کلاسیک و در دسته قد ۱۶۸ سانتیمتر  ارشیا بهرامی ، در قد ۱۷۱ سانتیمتر مبین حیدری ، در قد ۱۷۵ سانتیمتر افشین درخشان نیک، در قد ۱۸۰ سانتیمتر کمال شهدی و در قد ۱۸۰+ سانتیمتر حمید علیزاده موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند.

در بخش تیمی بادی کلاسیک نیز باشگاه تاجیک رشت با کسب ۵۳ امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت ، باشگاه ذات پرور(الف) رشت با کسب ۴۰ امتیاز در مکان دوم قرار گرفت و باشگاه اطلس نیز با کسب ۳۱ امتیاز سوم شد.

همچنین در مسابقات بخش فیزیک و در دسته قدی اول  رضا قاسمی ، در دسته قدی دوم کیوان سامع ، در دسته قدی سوم محمدحسین حاجی کریمی، در دسته قدی چهارم شهاب قاسم زاده، در دسته قدی پنجم علیرضا سلیمان و در دسته قدی ششم بهنام مرادی عناوین نخست را تصاحب کردند.

در بخش تیمی رقابت های فیزیک نیز باشگاه ذات پرور(الف) رشت با کسب ۵۳ امتیاز عنوان قهرمانی گیلان را به خود اختصاص داد، باشگاه ذات پرور(ب) با ۴۴ امتیاز در رتبه دوم قرار گرفت و باشگاه فیتنس پلاس با کسب ۲۸ امتیاز مقام سوم گیلان را کسب کرد.

در پایان از سوی مسئولان برگزاری رقابت های پرورش اندام ، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی استان گیلان، به تیم های برتر بخش های مختلف حکم و جام قهرمانی و همچنین به نفرات برتر این رقابت ها نیز لوح و مدال قهرمانی اهداء شد.

و در آخر امروز سیدمحمد چوبچیان کشتی گیر گیلانی برای حضور در مسابقات جهانی، به عضویت تیم ملی کشتی فرنگی امید کشور در آمد.

رئیس هیات کشتی استان گیلان روز شنبه اظهار داشت: رقابت های انتخابی درون اردوی تیم ملی کشتی فرنگی امید کشور روز گذشته( جمعه) در تهران برگزار و نفرات برتر تیم ملی انتخاب شدند.

نقی هدایتی افزود: بر این اساس ، سیدمحمد چوبچیان نماینده شایسته کشتی گیلان و تنها کشتی گیر این استان در اردوی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی امید کشور با غلبه بر حریفش دوبنده تیم ملی را در وزن ۸۲ کیلوگرم برتن کرد.

وی ادامه داد: در جریان رقابت های انتخابی درون اردوی تیم ملی کشتی فرنگی امید کشور و در وزن ۸۲ کیلوگرم، سیدمحمد چوبچیان از گیلان و مهدی ابراهیمی از قم حضور داشتند که در نهات چوبچیان کشتی گیر شایسته استان گیلان توانست در مسابقه انتخابی ، با نتیجه هشت بر صفر حریفش را شکست دهد.

وی بیان کرد: این کشتی گیر شایسته و ملی پوش گیلانی با این پیروزی به عنوان نفر اول تیم ملی کشتی فرنگی امید کشور در وزن ۸۲ کیلوگرم انتخاب شد تا در رقابت های قهرمانی امیدهای جهان حضور یابد.

رئیس هیات کشتی استان گیلان خاطرنشان کرد: رقابت های کشتی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان از روز ششم آبان ماه سال جاری با حضور زبده ترین کشتی گیران این رده سنی از کشورهای مختلف در دو بخش آزاد و فرنگی در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین