نماینده ولی فقیه در گیلان تاکید کرد: لزوم حمایت از جوانان کارآفرین و تولیدکننده توسط مسئولان/ ضرورت برندسازی محصولات تولیدی گیلان منطبق با نیاز بازار

نوشته شده توسط  شهریور 13, 1398

نماینده ولی فقیه در گیلان بر لزوم حمایت از جوانان کارآفرین و تولیدکننده توسط مسئولان تاکید کرد و گفت: پیگیر کارهای تولیدکنندگان باشید و از کاغذبازی اداری پرهیز شود.

رشت خبر : آیت الله رسول فلاحتی دیروز در دیدار مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت شهرک های صنعتی استان با قدردانی از تلاش اهالی صنعت، تولید و کارآفرینی گیلان اظهار کرد: بنگاه های کوچک تولیدی را تقویت کنید.

وی، نظارت را سبب جلوگیری از ضرر و زیان واحدهای تولیدی عنوان کرد و افزود: نظارت موجب می شود پاسخگویی مدیران در واحدها بهتر و بیشتر شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شهرک های صنعتی پیشانی حیات اجتماعی و زندگی مدرن مردم هستند، تصریح کرد: اعمال تحریم ها زمینه را برای رشد واحدهای تولیدی در کشور فراهم کرده است.

فلاحتی، زندگی اجتماعی امروز بشر را وابسته به روابط اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با دنیا دانست و بیان کرد: ژاپن به خاطر انزوا پس از جنگ جهانی دوم به جایی رسیده که اکنون محصولات این کشور در خانه تمام مردم دنیا وجود دارد.

وی به استقبال کشورهای همسایه نسبت به کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: کشورهای منطقه تشنه و خواستار محصولات ایرانی هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به فعالیت خوب شرکت شهرک های صنعتی استان به ویژه در یک سال گذشته، خاطرنشان کرد: گیلان از مدیران خوب و کارآمدی برخوردار است.

فلاحتی بر تداوم تقویت واحدهای تولیدی کوچک و زودبازده تاکید کرد و یادآور شد: نظارت جدی بر واحدهای مذکور داشته باشید تا از آسیب ها به واحدها جلوگیری شود.

وی، خواستار ایجاد فضای تقاضا برای تولیدکنندگان داخلی شد و خاطرنشان کرد: کشورهای آسیای میانه، ترکیه، عراق و افغانستان با جدیت در تلاش هستند روابط اقتصادی خود با ایران را تقویت کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه احداث ادامه راه آهن قزوین – رشت به انزلی و رشت به آستارا موجب سهولت صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی گیلان به خارج از کشور می شود، تصریح کرد: احداث راه آهن مذکور برای کشورهای آسیای میانه و ایران به منزله برد – برد است.

فلاحتی، بازاریابی را هنر دانست و افزود: بیش از تولید کالا باید بازاریابی خوبی برای فروش محصول داشته باشید ضمن اینکه کالا باید براساس نیاز بازار تولید شود.

وی با تاکید بر حمایت جوانان کارآفرین و تولیدکننده، بیان کرد: پیگیر کارهای تولیدکنندگان باشید و از کاغذبازی اداری پرهیز شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: یکی از ارکان صادرات بسته بندی است و محصولات کشاورزی و تولیدی گیلان را می توان با بسته بندی مناسب صادر کرد ضمن اینکه برندسازی باید منطبق با نیازهای متقاضیان باشد.

فلاحتی با آرزوی توفیق برای مدیران شرکت شهرک های صنعتی گیلان، یادآور شد: به فکر ارتقای توانمندی تولیدکنندگان باشید.

احداث ۶ تصفیه خانه جدید در شهرک های صنعتی گیلان 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان نیز در دیدار مذکور به وجود ۳۳ شهرک صنعتی در حال بهره برداری در استان اشاره کرد و گفت: شهرک های مذکور در مساحت یک هزار و ۸۴۰ هکتار در مناطق مختلف گیلان هستند.

احمدعلی شهیدی با اشاره به ارائه آموزش رایگان به واحدهای تولیدی گیلان، بیان کرد: سال گذشته به ۳ هزار و ۷۰۰ نفر در قالب ۱۶۰ دوره در بخش های کارشناسی، کارگری و مدیریتی آموزش رایگان داده شده است.

وی از ۹ تصفیه خانه در حال بهره برداری در شهرک های صنعتی گیلان خبر داد و تصریح کرد: اکنون ۶ تصفیه خانه در حال احداث و دو تصفیه خانه در حال طراحی برای شهرک های صنعتی استان داریم.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین