معلم غارنورد لاهیجانی که عکس او روی شیروانی سروصدا به پا کرد: مدرسه برای پاک‌سازی سقف پول نداشت خودم این کار را انجام دادم

نوشته شده توسط  شهریور 20, 1398

چندی پیش عکس خانم معلمی که در حال پاکسازی شیروانی مدرسه بود، در فضای مجازی دست‌به‌دست شد. او فاتح تمام قله‌های ایران، نخستین زن وزنه‌بردار کشور و تنها زن غارنورد استان گیلان است. آرزو زمینی کوهنورد، غار نورد و معلم مدرسه صائب کوشال در روستای کوشال شهرستان لاهیجان استان گیلان است که سقف و ناودان این مدرسه را تمیز کرده است. 

رشت خبر : او می‌گوید از وقتی عکسش در فضای مجازی منتشر شد، از گوشه‌وکنار ایران و حتی از امریکا، آلمان و اسپانیا هم پیام تبریک داشته و همه او را به‌عنوان خانم معلمی که خود را حتی نسبت به فضای فیزیکی تحصیل دانش‌آموزانش متعهد می‌داند و از مهارت‌های فنی‌اش برای به‌سازی فضای مدرسه مایه می‌گذارد، تحسین و تشویق کرده‌اند.

او وقتی با دیدن وضعیت نابسامان شیروانی مدرسه، برای پاکسازی آن داوطلب شد، فکرش را هم نمی‌کرد کارش برای رفاه و امنیت دانش‌آموزان تا این حد در فضای مجازی بازتاب داشته ‌باشد. این معلم که در پایه پنجم و ششم تدریس می‌کند درباره انجام این کار به پانا گفت: «به دلیل اینکه من خودم غارنورد هستم و کار در ارتفاع و کارهای فنی انجام می‌دهم، با دیدن اینکه سقف شیروانی مدرسه 16 سانت گل و لای گرفته و مدرسه بودجه‌ای برای رفع آن نداشت دست به این کار زدم.»

او ادامه داد: «وقتی موضوع را با مدیر مدرسه مطرح کردم او هم از این کار استقبال کرد و با رعایت نکات ایمنی و در اختیار داشتن ابزار کارم، از شیروانی مدرسه بالا رفتم و سقف مدرسه را تمیز کردم.»

زمینی افزود: «این کار را انجام دادم چون خواستم کمکی به مدرسه کنم، مدرسه بودجه و توان لازم برای رفع گل و لای را نداشت. در ذهنم هم این مساله خطور نمی‌کرد که با انجام این کار عکسم در فضای مجازی پخش شود اما بازخوردهای خوبی از سراسر دنیا و از دوستانم از کشورهای مختلف مانند آلمان، اسپانیا، امریکا و ... شنیدم که هریک جداگانه برایم پیام تبریک فرستادند.»

این معلم درباره بازخورد مدیر و دانش‌آموزانش از انجام این کار گفت: «مدیر مدرسه از دیدن این کارم که کمکی به مدرسه‌اش شد بسیار ذوق کرد دانش‌آموزانم نیز در زنگ ورزش بودند و از حیاط مدرسه من را می‌دیدند، حتی به من می‌گفتند "خانم معلم، یک فرود هم می کنید ما ببینیم؟"، که بعد از تمام شدن کار از سقف شیروانی فرود آمدم و من را کلی هم تشویق کردند.»

او معلمی را نه یک شغل بلکه یک عشق خواند و گفت: «من وقتی با بچه‌ها کار می‌کنم عشق می‌کنم و چه خوب است کاری را که بلد هستم با سادگی انجام دهم. من می‌توانم در کنار علم، توانایی خود را در اختیار بچه‌ها قرار دهم زیرا قرار نیست وقتی موضوعی را بلد هستم برای خود نگه دارم.»

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین