فاجعه در روند احداث ساختمان نگهداری معلولین در شهرستان شفت!/ بنیاد مسکن استان پاسخگو باشد...

نوشته شده توسط  مهر 07, 1398

زیست و نگهداری معلولین همواره در همه نقاط جهان جزو یکی از چالشهای جوامع محسوب می گردد.ایمن سازی و متناسب سازی فضای شهری امری است که برای سهولت در زندگی این افراد در مدیریت شهری باید مد نظر قرار گیرد.لیکن در کشور ما به دلیل فقدان منابع و بی توجهی متولیان امر این قبیل خدمات عمومی به جامعه معلولین با توجه به دستور وظایف در کمترین شکل ممکن ارائه می شود و این‌ طیف که از جامعه آماری قابل توجه ای برخوردار است حتی در رفع اولین نیازهای خود با مشکل روبرو هستند.

رشت خبر : در روزهای اخیر خانواده جمعی از معلولین شهرستان شفت با اعلام گلایه و نارضایتی خود پرده از یک فاجعه بزرگ در حوزه مسکن این افراد در این شهرستان برداشتند که شنیدن این روایت هر شنونده ای را مبهوت می سازد.

موضوع از این قرار است که طرح ساخت و احداث ساختمان نگهداری معلولین شهرستان شفت با زیر بنای ۵۰۰۰ متر و در قالب ۱۶ واحد آپارتمان با دریافت وجوه قابل توجه ای از مستمری بگیران که جزو اقشار ضعیف و آسیب پذیر محسوب می گردند از سال ۹۲ آغاز گردید لیکن به هر دلیلی این طرح تا سال ۹۵ هیچ پیشرفتی در حوزه عمرانی نداشت.

سال ۹۵ با عقد قرارداد فی مابین سمن جامعه خیرین حامی معلولین گیلان و پیمانکار خیری به نام هادی حبیبی عملیات عمرانی احداث این بنا آغاز گردید و پیمانکار نیز در عقد قرارداد با صرف نظر کردن از سود واقع ای پیمان سهم خود را در انجام این کار خیر تقبل کرده و با وجود عدم انجام تعهدات طرف مقابل و عدم دریافت هیچ وجهی با سرعت به اجرای پروژه ادامه داد.

در صورتی که در قرارداد، طرف مقابل متعهد گردیده بود در مرحله سقف اول مبلغی را به حساب پیمانکار واریز نماید پس از گذشت هشت ماه و با رسیدن بنا به سقف چهارم هیچ وجهی به حساب پیمانکار واریز نگردید و هیچ کس نیز نه از مجموعه بنیاد مسکن و هیچ ارگان متولی و دولتی دیگری نیز پاسخگوی شرایط نبود و به جای حمایت از اجرای این طرح عام المنفع کارشکنی ها در این خصوص به بالاترین سطح ممکن رسید!

در گام بعدی با رایزنی پیمانکار و پیگیری های صورت گرفته برای ادامه کار بانک مسکن برای پرداخت یک فقره تسهیلات با سود ۴ درصد اعلام آمادگی کرد لیکن پس از انجام امور اداری و رسیدن به مرحله نهایی کارشکنی ها از سوی یک نهاد مشخص!! به بهانه های مختلف مانع از دریافت تسهیلات گردید و این وام به مبلغ یک میلیارد و نهصد و شصت میلیون تومان در حال حاضر در بانک عامل آماده دریافت میباشد.

شنیده ها حاکی از این است که یک باند مخوف وابسته به برخی ها در پشت پرده با نیت تغییر پیمانکار و ایجاد رانت برای خود در اجرای این طرح به کارشکنی ها ادامه داده و مانع از به سرانجام زسیدن این طرح میباشند و متاسفانه در این راستا از حمایت دستهای پرقدرت نیز برخوردار هستند و در این بین هیچ کس اندکی به فکر معلولین ناتوان و خانواده های عاجز آنها نیست که این امر در جامعه مدعی ارزشهای شرعی و معنوی جای سرافکندگی و شرمساری دارد.

سوال اینجاست آیا تزریق برخی آقازاده ها به عنوان مدیر و یا... به این قبیل طرح های عمرانی که نیت خیر در انجام آن وجود دارد ارزش لغو پروژه مذکور را دارد؟؟؟

مطالبه مردم استان گیلان و علی الخصوص مردم شریف و شهیدپرور شهرستان شفت از مدیر انقلابی بنیاد مسکن استان گیلان رسیدگی با فوریت مورد نیاز به این طرح و تعیین تکلیف آن به نفع معلولین عزیز و بنا بر قانون میباشد و رسانه های مستقل استان تا فرجام نهایی این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین