کمک بیش از یک‌میلیاردی گیلانیان در جشن عاطفه‌ها

نوشته شده توسط  مهر 10, 1398

مردم گیلان در جشن عاطفه‌ها بیش از یک میلیارد تومانی برای کمک به دانش‌آموزان نیازمندان کمک کردند.

رشت خبر : مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان صبح امروز در همایش دانش‌آموزی جشن عاطفه‌ها در دبیرستان شاهد حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: امروز روز توزیع مهربانی در تمام مدارس گیلان است.

جشن عاطفه‌ها فرصتی برای توزیع مهربانی

نادر جهان‌آرای جشن عاطفه‌ها را فرصتی برای کسب مهارت‌های انسان‌دوستی برای دانش‌آموزان دانست و گفت: دانش‌آموزان گیلانی همواره نشان دادند در آغاز سال تحصیلی یار و یاور دانش‌آموزان نیازمند هستند.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ دوستی، مهربانی و افزایش عدالت آموزشی باید در دل دانش‌آموزان و مدارس نهادینه شود، افزود: قطعاً جشن عاطفه‌ها بهترین فرصت برای توزیع مهربانی، دوستی و عدالت است.

جهان‌آرای با تأکید بر اینکه دامنه جشن عاطفه‌ها باید به گستره تمام مدارس گیلان برسد، بیان کرد: جشن عاطفه‌ها علاوه بر ترویج نوع‌دوستی و خیرخواهی موجب می‌شود در تمام زندگی خیر و برکات مانایی به فرد بخشنده برسد.

وی با بیان اینکه جشن عاطفه‌ها پیش از آغاز سال تحصیلی در مساجد، مدارس، مصلی و محلات برگزار شد، گفت: تلاش کنیم در جان وجودمان همواره مهربانی و کمک‌رسانی را به کسانی که به هر دلیل بی‌سرپرست یا بد سرپرست بوده و توانایی مالی برای تهیه لوازم منزل را ندارند برسانیم.

کمک یک میلیاردی گیلانیان در جشن عاطفه‌ها

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان نیز در این همایش با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان نیازمند کم نیستند، اظهار کرد: بین دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان افراد بسیاری تحت پوشش کمیته امداد هستند.

عباس اهرابی با اشاره به اینکه برخی دانش‌آموز مددجوی گیلانی امروز به مقامات بالایی رسیده‌اند، گفت: خداوند مهربانی خیرین را می‌بیند و در زندگی افراد چندین برابرش را هدیه می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان باید سفیر مهربانی در مدارس باشند، بیان کرد: سال گذشته بیش از یک میلیارد هدیه در جشن عاطفه‌ها از سوی مردم و دانش‌آموزان جمع‌آوری شد که این رقم امسال بیشتر از این شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به رشد ۶۰ درصدی اعتماد مردم به کمیته امداد در جشن عاطفه‌ها افزود: می‌توان با رنگ مهر رویای دیگران را ساخت و با همین کمک‌ها دریایی از مهربانی و بخشندگی را به نیازمندان هدیه کرد.

کمک‌های مردمی ابتدا نزد پروردگار می‌رسد

نماینده دفتر ولی‌فقیه در گیلان نیز در این همایش با اشاره به یکی از اسامی خداوند کریم، اظهار کرد: در ادعیه بسیار می‌خوانیم که خداوند محسن است و ذاتاً احسان کننده تمام هستی است و چون خود محسن است محسنین را دوست دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن سمیعی با بیان اینکه نیازمندان جز خداوند پناهی ندارند، گفت: در روایات آمده است که خشنود کردن نیازمندان، در حقیقت خشنود کردن پیامبر اسلام است و این امر موجب خوشحالی خدای متعال است.

وی با بیان اینکه هر عمل ما نزد خدای متعال باقی است، افزود: هر زمان امام سجاد (ع) به فقیری کمک می‌کردند، دست خود را می‌بوسید و می‌فرمود پیش از اینکه این کمک به دست فقیر برسد به دست خداوند رسیده است.

در انتهای این همایش مسؤولان و دانش آموزان به هدایای خود را به‌صورت نمادین در صندوق مهر جشن عاطفه‌ها انداختند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین