افتتاح طرح توسعه‌ای صنایع سلولزی فومنات با حضور وزیر صنعت

نوشته شده توسط  مهر 11, 1398

طرح توسعه‌ مجتمع صنایع سلولزی نئوپان فومنات صبح امروز ( پنجشنبه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان فومن افتتاح شد.

رشت خبر :  طرح توسعه ای این واحد صنعتی  با تولید اوراق فشرده روکش شده به میزان ۱۵ میلیون و ۱۲۰ هزار مترمربع، با سرمایه گذاری چهار هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال در فومن به بهره برداری رسید .

واحد صنعتی نئوپان فومنات ۵۲۹ نفر شغل ایجاد کرده و با بهره برداری از این طرح توسعه، برای ۱۲۸ نفر اشتغالزایی شده است. ظرفیت سالانه تولید نئوپان مجتمع افزون بر ۳۷۸ هزار مترمکعب و ظرفیت سالانه تولید ام دی اف ۱۰۵ هزار مترمکعب اعلام شده است.

بهره برداری از دو طرح دیگر شامل طرح توسعه ای شرکت تولید سیم و مفتول در شهرک صنعتی سفیدرود و افتتاح واحد سردخانه صنعتی در شهر صنعتی رشت، بازدید از دو واحد صنعتی تولید شمش کربنی و آلیاژی و واحد صنعتی تولید ام دی اف  خام  در شهر صنعتی رشت از دیگر برنامه های وزیر صمت در سفر به گیلان است.

نشست با مجمع نمایندگان و برخی فعالان اقتصادی استان نیز عصر امروز با حضور رضا رحمانی برگزار می شود.

در زمان حاضر حدود دو هزار و ۹۵۰ واحد صنعتی با اشتغالزایی نزدیک به ۸۲ هزار نفر در گیلان فعال است.

۳۳ شهرک صنعتی و ناحیه بهره بردار و یک شهر صنعتی نیز در گیلان فعال است ضمن اینکه یک هزار و ۸۵۰ هکتار اراضی در اختیار و یک هزار و ۷۰۰ قرارداد وجود دارد  که ۴۷۰ واحد در حال ساخت هستند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین