رشت؛ میزبان نخستین دوره مسابقات ملی ربات‌های کشاورزی

نوشته شده توسط  مهر 16, 1398

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان از برگزاری نخستین دوره مسابقات ملی ربات های کشاورزی در رشت خبر داد.

رشت خبر : کیمیا تنهایی در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری استانی که با حضور 13 دستگاه اجرایی که با موضوع بررسی فرآیند برگزاری مسابقات برگزار شد، اظهار کرد: نخستین دوره مسابقات ملی ربات‌های کشاورزی در اسفندماه سالجاری در دهکده الگویی بومگردی آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان برگزار می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان با اشاره به اهمیت این مسابقات افزود: اگروبات کاپ فرصتی برای ارائه طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه به منظور بهره گیری از توانایی‌های کشور در هوشمندسازی کشاورزی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان نیز در این نشست ضمن اشاره به مراحل طراحی پروژه و شرایط علاقمندان جهت شرکت در مسابقات ملی ربات‌های کشاورزی گفت: این مسابقات برای نخستین بار در خاورمیانه و طی 3 روز و در 5 لیگ در 2 بخش آزاد و دانش آموزی برگزار می‌شود.

وی ضمن تشکر از دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: برگزاری نخستین مسابقات ملی ربات‌های کشاورزی بستر مناسبی برای معرفی هر چه بیشتر توانایی‌ها، ظرفیت‌ها و منابع موجود استان است و امیدواریم با همکاری ادارات ذیربط در اجرایی کردن طرح مذکور، شاهد توسعه روزافزون استان در زمینه‌های متعدد گردشگری، اقتصاد و اشتغال باشیم.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین