دکتر رمضانپور: صداقت کلید واژه کسب اعتماد و حمایت مردمی مطلب ویژه

نوشته شده توسط  آذر 03, 1398

 رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت شنبه دوم آذر در نشست مشترک با کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر، پیش از وارد شدن به دستور جلسه مطالبی را در باره رخدادهای اخیر کشور مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت، دکتر احمد رمضانپور در این نشست با تبریک به آقایان حق بین و همچنین عسکری به دلیل انتصاب در سمت مدیریت مالی و سرپرست سازمان فاوای شهرداری رشت، با اشاره به درگذشت پروفسور رضا اظهار کرد: باید به همه شهروندان شهرمان بابت درگذشت یکی از پرافتخارترین چهره های علمی کشور، استان و شهر رشت که در طول عمر پرکت علمی خود افتخاراتی بزرگ را برای ایران و گیلان رقم زده اند تسلیت بگویم و همچنین گله مند باشم که در سطح شهر رشت هیچ بزرگداشتی برای درگذشت این مرد بزرگ که زندگی پربارشان سراسر افتخار بوده، برگزار نشده است.

وی ادامه داد: انصاف نیست ما به چهره ها و مفاخر خودمان کم توجهی کنیم. هر چند گیلان سرافراز از چهره های برجسته در طول تاریخ کم نداشته و ندارد همچون میرزاکوچک، آیت الله بهجهت و... اما امیدواریم طوری فرهنگسازی شود که نسل جدید جامعه جای خالی این بزرگواران را در عرصه های علمی، فرهنگی و مذهبی احساس نکند.

عضو شورای شهر رشت سپس حوادث چند روزها اخیر که در پی گران شدن بنزین در کشور پیش آمد اشاره کرد و افزود: بروز این اتفاقات جای تاسف دارد و امیدواریم حاکمیت و دولت همواره تصمیماتی را بگیرند که در آن منافع و شان مردم و ملت بزرگ ایران لحاظ شود. با توجه به اینکه در شرایطی به سر می بریم که نظام سلطه جهانی علیه ما در حال توطئه است، ما باید در چنین شرایطی تدبیر کنیم و با توجه به آرمان های انقلاب و رهبری با صداقت با مردم برخورد کنیم تا بر مشکلات فائق آییم.

رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر رشت سپس تاکید کرد: طبیعی است وقتی که  درآمد اصلی کشور که برپایه درآمدهای نفتی است و صادرات نفت کاهش یافته و قرار است بودجه بر پایه درآمدهای غیرنفتی تنظیم شود، دولت با مشکل روبه رو شود و در این بین بهترین تکیه گاه برای هر دولتی حمایت مردمی میباشد و حفظ این سرمایه تنها با یک رابطه صادقانه فی ما بین میسر است.

وی این شرایط را با دوران نخست وزیری دکتر مصدق مقایسه کرد و خاطر نشان نمود: دوران دکتر مصدق هم همین اتفاق افتاد، آن دوره‌ آمیخته به چالشهای بزرگ در سیاست داخلی و خارجی ایران بود، از این نظر که تنها دوره اقتصاد بدون نفت در دهه‌های اخیر رقم زده شد و دولت انگلستان با استفاده از تمام ابزارهای سیاسی، نظامی و اقتصادی خود مانع از صدور نفت ایران گردید و دولت مصدق را از دسترسی به این منبع مهم درآمدی محروم کرد و سرانجام نظام سلطه توانست دولت وی را ساقط کند.در حال حاضر نیز همان پروژه را علیه ما کلید خورده است و عبور از این چالش هوشیاری همگان را می طلبد.

پس از سخنان وی، نشست مشترک دو کمیسیون تخصصی شورا وارد دستور جلسه شد.

رمضانپور در باره دستور جلسه گفت: اصلاحیه برخی مواد جایزه تشویقی لایحه بودجه سال ۹۸ در دو کمیسیون "توسعه و عمران" و "برنامه، بودجه و حقوقی" شورا بررسی شد و در مواردی در نظر دو کمیسیون افتراق وجود داشته که این نشست برای تجمیع نظرات برگزار شده است.

حجت جذب هم در این زمینه تاکید کرد: لایحه اصلاح برخی مواد تشویقی چند ماهی است که به صورت کارشناسی در دو کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفته اما در صحن شورا اعضای محترم متوجه برخی نقاط افتراق شدند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت سپس افزود: تلاش می کنیم در این نشست نظرات دو کمیسیون را به هم نزدیک کرده و به نقطه نظر واحد برسیم.

گفتنی است در این نشست پس از دو ساعت و نیم بحث و بررسی روی برخی از بندهای مورد افتراق، روسا، اعضا و مشاوران دو کمیسیون تصمیم گرفتند کمیته ای پنج نفره این مواد مغایر با هم را مد نظر قرار داده و با نگاه تلفیقی، توافق دو کمیسیون حاصل شده و در نهایت لایحه کامل شده به صحن علنی شورا ارائه گردد.

در پایان هم رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر رشت نامه پیگیری پرونده آقای خوشحال را برای حاضران خواند و مقرر شد کمیسیون با نگاه حمایتی مساله این شهروند رشتی را در شهرداری این شهر پیگیری نماید.

 
 
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین