حذف مدیران متخصص از شهرداری با توسل به فشار و فرافکنی مطلب ویژه

نوشته شده توسط  آذر 04, 1398

رشت خبر : خبر انتصاب یک بانوی رشتی بر مسند شهرداری منطقه ۸ تهران(نارمک) در ماههای اخیر بسیار مسرت بخش بود.

حضور خانم دکتر استقامتی در این جایگاه، مصداقی برای ارتقا سطح مدیریتی بانوان گیلانی در گستره هایی کلان همچون شهرداری تهران و نشان از شایستگی این افراد میباشد.

یقینا اولین بازخورد این خبر امید به حضور فرزندان این شهر را برای عمران و آبادانی شهری مظلوم همچون رشت در دل شهروندان ما روشن می کند لیکن جای تاسف است وقتی معلوم می شود که برخی با تنگ نظری خود این فضا را از مدیران شایسته ما گرفته و در راستای حذف آنها از فضای مدیریتی این شهر گام برمیدارند...

 

آری فردی که امروز در یکی از پرچالش ترین‌ مناطق پایتخت کارنامه عملکرد تحسین برانگیزی به عنوان یک بانوی مدیر در سابقه خود ثبت کرده است در روزهای نه چندان دور به دلیل اِرق و تعصب به شهر خود داوطلب خدمت در شهرداری رشت بود و در دوره شهردار اسبق رشت به عنوان معاونت شهرسازی در شهرداری رشت منصوب گردید لیکن ایجاد فضای مسموم، حاشیه سازی و کوتَه نظری ها و انتساب این سرمایه انسانی به افراد و جریانها مانع از حضور وی در این جایگاه گردید!

حال باید دید خسران این عدم حضور متوجه چه کسی خواهد شد؟؟؟

به طور حتم بیش از هر فرد و طیف و گروهی، این شهر رشت بود که از این کارشکنی ها لطمه دید چرا که در سیستم اداری وابسته به افراد علی الخصوص در حوزه مدیریت شهری حضور و یا عدم حضور یک مدیر شایسته می تواند باعث ایجاد یک روند مثبت و یا منفی شود و به نوعی میتوان گفت که دکترین مدیریتی و عملکرد و سیاستهای یک مدیر مستقیما تاثیری غیر قابل انکار در عملکرد زیر مجموعه و حوزه تحت امر خواهد گذاشت.

 

عمق این فاجعه تکرار این دور تسلسل در یک برهه زمانی است. زمانی که با نیت های خاص و منفعت طلبانه با دستاویز قرار دادن مسائل حاشیه ای، شهرداری رشت را از حضور مدیر جوان شایسته دیگری نیز محروم می کنند.

حامد اخوان رییس اداره تامین مالی و بازار سرمایه شهرداری مرکز تهران گزینه دیگری بود که پس از انتصاب به عنوان معاون برنامه ریزی شهرداری رشت تنها به جرم نسبت خانوادگی با دکتر استقامتی مورد لطف برخی حضرات قرار گرفت و در پی فشارهای متوالی فضای کار برای این جوان ارزشمند نیز مهیا نگردید و زوج شایسته ای که می توانستند با استفاده از شایستگی و علم خود راهگشای بسیاری از مشکلاتی باشند که امروز مجموعه مدیریت شهری رشت با آن دست به گریبان است رفتن را بر ماندن ترجیح داده و امروز در جایگاهی که شایستگی آن را دارند در حال خدمت هستند.

 

قطعا برای دلسوزان‌ حقیقی این شهر این قبیل اتفاقات به سان داستانی دراماتیک است و تکرار آنها و وجود این فضا باعث دلسردی میباشد و باید یک بار برای همیشه این موضوع به همگان علی الخصوص حضرات مدعی تشریح شود زمانی رشت رخت رخوت و عقب ماندگی از تن میدرد که منافع عمومی بر تنگ نظری ها و منفعت طلبی های شخصی مقدم گردد.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین