به حرکت درآمدن چرخ بسکتبال گیلان پس از سال‌ها رکود/چشم انداز حضور گیلان در سوپرلیگ بسکتبال تا سال 1400/افزایش تعداد باشگاه‌های بسکتبال استان گیلان از 3 به 19 مطلب ویژه

نوشته شده توسط  دی 16, 1398

رشت خبر، محمد رفیعی با اشاره به حضور سه‌ساله وی در جمع خانواده بسکتبال استان گیلان گفت : در طی این مدت تلاش کردیم چرخ بسکتبال استان گیلان را در عرصه‌های کشوری به حرکت در بیاوریم و خوشبختانه با همت همدلی و همدلی خانواده بسکتبال استان در طی سه سال گذشته این خواسته به حق را جامه عمل بپوشانیم و بعد از آن دوران رکورد و روزهای تلخ بسکتبال گیلان، لیگ استانی بانوان و آقایان در سطح نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را برگزار کنیم و همچنین در سطح کشوری نیز صاحب نماینده باشیم.

رییس هیات بسکتبال استان گیلان در ادامه به تعداد نمایندگان گیلان در لیگ‌های مختلف پرداخت و افزود : در بخش بانوان تیم «صنایع دستی راست کردار» در دسته یک حضور دارد و در بخش آقایان لیگ دسته دو باشگاهی دو تیم «دنیای فلز درفک رشت» و «ملوان نیروی دریایی بندر انزلی» ایفای نقش میکنند.

وی به چالش‌های بسکتبال گیلان در سالیان گذشته اشاره کرد و ادامه داد : تا پیش از حضور بنده متاسفانه 5 سال خانواده بسکتبال استان گیلان در لیگ‌های کشوری حضور پیدا نمی‌کردند و بنا به مسائلی در رکود کامل به سر می‌بُرد و بسیاری از بازیکنان، داوران و پیشکسوتان با زمین بسکتبال قهر کرده بودند. با چنین شرایطی گیلان نتوانست در هیچ رده‌ای صاحب تیم باشد.

رفیعی خاطر نشان کرد : در سال اول فعالیت‌مان با 5 تیم، سال دوم نیز 5 تیم و امروز 7 تیم در رده‌های استانی و کشوری حضور دارند.

رییس هیات بسکتبال گیلان بیان کرد : همچنین با توجه به تمرکزی که بر حضور بخش خصوصی در بسکتبال گیلان گذاشتیم، تعداد باشگاه ها از 3 به 19 باشگاه افزایش پیدا کرد.

وی به وضعیت سالن‌های بسکتبال در استان نیز اشاره کرد و گفت : دغدغه سالن کاملا دغدغه به حق بسکتبالیست‌های استان است که ما نیز همچون سایر ورزش‌های توپی در آن با چالش مواجه هستیم و جز زیرساخت‌هایی است که اداره کل ورزش جوانان ایجاد می‌کند. سالن 6 هزار نفری بدلیل رویداد ورزشی وزنه‌برداری نامجو در دست استانداردسازی است و قبل از آن به صورت پارت تایم در اختیار هیات بسکتبال بود و طی هماهنگی‌های لازم با مدیرکل ورزش استان قرار است زمینی برای بسکتبال استان اختصاص داده شود تا آکادمی بسکتبال را در آنجا بسازیم و با همدلی و همفکری بوجود آمده و مساعدت استانداری قادر خواهیم بود حتی کلیه رویدادهای بسکتبالی کشور را به میزبانی گیلان برگزار کنیم.

دکتر رفیعی همچنین در ادامه با تاکید بر برنامه‌ریزی‌های هیات بسکتبال گیلان در زمینه توسعه بسکتبال در فضاهای عمومی استان اظهار داشت : یکی از راهکارهای ما برای مقابله با دغدغه سالن این بود که آمدیم بسکتبال خیابانی را بصورت جدی کلید زدیم و تا به امروز 32 زمین بسکتبال خیابانی راه‌اندازی کردیم. در حضور ریاست فدراسیون بسکتبال در گیلان و نشست با معاونت عمرانی استانداری به ما وعده داده شد تا 100 زمین بسکتبال خیابانی در محله‌ها و روستاهای استان گیلان فراهم می‌شود و مکاتبات بودجه‌ای آن برای سال 99 پیش بینی شده است.

وی به چشم اندازهای بسکتبال گیلان پرداخت و بیان کرد : با تمرکزی که بر روی توسعه زیرساخت‌ها و استعدادیابی گذاشته‌ایم، بسکتبال گیلان برای 2الی3 سال آینده در تمام مقاطع حرف برای گفتن دارد. دو تیم حاضر در لیگ دسته دو هم‌اکنون با پایان دور رفت در صدر جدول گروه‌های خود قرار دارند و قطعا تا سال آینده در لیگ دسته یک نماینده خواهیم داشت. همچنین این قول را می‌دهم تا سال 1400 بسکتبال گیلان 2 تیم در سوپرلیگ (آقایان و بانوان) خواهد داشت.

دکتر رفیعی به چالش‌های جذب اسپانسر نیز اشاره کرد و افزود: فرهنگ سرمایه‌گذاری در بسکتبال هنوز مثل فوتبال در استان جا نیفتاده و بعد از سال اول تیم‌ها را طوری هدایت کردیم که خودشان به صورت مستقل با اسپانسرهای موجود در مسابقات شرکت کنند.

رییس هیات بسکتبال گیلان در پایان با قدردانی از حمایت پیشکسوتان و جامعه بسکتبال استان خاطر نشان کرد : تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در زمینه زیرساخت‌ها اقدامات اساسی انجام گیرد و انشالله با همراهی خانواده بسکتبال گیلان به تمامی این اهداف خواهیم رسید.

photo_2020-01-05_19-56-13

photo_2020-01-05_19-56-13

photo_2020-01-05_19-56-20

 
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین