ماسک؛ شرط عبور از موج سوم/ در فضاهای باز و بسته ماسک بزنید مطلب ویژه

نوشته شده توسط  مهر 16, 1399

معاون علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک در همه جا، افزود: استفاده از ماسک فقط مخصوص بیماران نیست و حتی افرادی که احساس سلامت کامل دارند، باید از ماسک استفاده کنند.

دکتر آبتین حیدرزاده با بیان اینکه طی چند روز گذشته آرام آرام تعداد بیماران کرونایی استان گیلان در حال افزایش است، اظهار کرد: بیش از ۳۳۰ نفر در سطح بیمارستان های استان بستری هستند که در هفته گذشته به کمتر از ۳۰۰ نفر رسیده بود.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک در همه مکان ها، افزود: همه افراد چه در فضاهای بسته و چه در فضاهای باز باید ماسک بزنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: استفاده از ماسک فقط مخصوص بیماران نیست و حتی افرادی که احساس سلامت کامل دارند، باید از ماسک استفاده کنند. همچنین افرادی که یک بار بیمار شده اند هم ماسک بزنند و فکر نکنند دیگر بیمار نخواهند شد.

حیدرزاده، با بیان اینکه درصد استفاده مردم از ماسک باید به بالای ۸۵ درصد برسد، خاطرنشان کرد: شرط اینکه از موج سوم کرونا عبور کنیم، ماسک زدن همگان است؛ در غیر این صورت به شدت درگیر بیماری و افزایش مرگ و میر ناشی از افزایش تعداد مبتلایان خواهیم شد.

وی از بستری شدن ۵۵ بیماری کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در گیلان خبر داد و اضافه کرد: از همه ایرانی هایی که قصد سفر به شمال را دارند می خواهیم سفر خود را به تعویق بیاندازند.

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه مسافران با آمدنشان هم جان خودشان و هم جان هم استانی های ما را به خطر می اندازند، یادآور شد: ثابت شده که انتقال بیماری کرونا در تجمعات بیشتر رخ می دهد. همچنین مبادله کالا و پول نیز می تواند عامل جدی در انتقال بیماری باشد.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین