تازه ترین وضعیت شیوع کرونا در گیلان/ 8 شهرستان در وضعیت نارنجی +جدول مطلب ویژه

نوشته شده توسط  بهمن 27, 1399

در حال حاضر ۸ شهرستان گیلان در وضعیت نارنجی، ۸ شهرستان در وضعیت زرد و یک شهرستان در وضعیت آبی قرار دارد.

در حال حاضر 8 شهرستان گیلان در وضعیت نارنجی، 8 شهرستان در وضعیت زرد و تنها یک شهرستان در وضعیت آبی قرار دارد.

 

8 شهرستان در وضعیت نارنجی گیلان شامل رشت، لاهیجان، صومعه‌سرا، آستانه اشرفیه، ماسال، رودبار و خمام بوده و شهرستان‌های بندرانزلی، لنگرود، آستارا، تالش، املش، رضوانشهر و فومن 8 شهرستان در وضعیت زرد استان گیلان هستند.

لازم به ذکر است که در هفته‌های اخیر تنها شهرستان شفت در وضعیت آبی قرار داشت که با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته گذشته به زرد تبدیل شده و در حال حاضر شهرستان سیاهکل تنها شهرستان در وضعیت آبی گیلان است.

شهرستان‌های رشت، لاهیجان، صومعه‌سرا، آستانه اشرفیه، رودسر و رودبار در هفته‌های متوالی در وضعیت نارنجی قرار داشته که این وضعیت رعایت و توجه بیشتر به پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان این شهرستان‌ها را می‌طلبد.

شهرستان بندر انزلی که در هفته‌های متوالی در وضعیت نارنجی قرار داشت این هفته به رنگ زرد تغییر وضعیت داده و این نشان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان‌ را دارد همچنین ماسال در هفته‌های گذشته در وضعیت زرد قرار داشت که در این هفته‌ به وضعیت نارنجی درآمد.

براساس اعلام رسمی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (تا شامگاه یکشنبه) تعداد 440 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند که 110 نفر از آن‌ها در 24 ساعت گذشته به آمار افزوده شده‌اند.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکنون نمونه‌ای از ویروس جهش یافته انگلیسی در گیلان رصد نشده اما این بیانگر عدم وجود ویروس نبوده و افراد باید همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین