موسسه نظرسنجی ادلمن کاهش شدید اعتماد مردم انگلیس به دولت مطلب ویژه

نوشته شده توسط  دی 30, 1398

رتبه انگلیس در شاخص اعتماد مردم به دولت، رسانه ها و موسسات خیریه،به پایین‌ترین سطح در ۲۰ سال گذشته کاهش یافت

رشت خبر؛نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد، بی اعتمادی مردم انگلیس به دولت، نهاد‌های تجاری، رسانه‌ها و موسسات خیریه به بالاترین سطح در دست کم ۲۰ سال گذشته رسیده است.
شرکت روابط عمومی ادلمن آمریکا نظرسنجی را درباره شاخص اعتماد مردم از تاریخ ۱۹ اکتبر تا ۱۸ نوامبر - ۲۷ مهر تا ۲۷ آبان ماه - در بحبوحه تنش‌ها در انگلیس انجام داد؛ زمانی که پارلمان این کشور خروج برنامه ریزی شده از اتحادیه اروپا را به تأخیر انداخت و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
در این نظرسنجی جدید که روز دوشنبه منتشر شد، انگلیس در بین ۲۸ کشوری که در آن شرکت داشتند پس از ایرلند، اسپانیا و ژاپن در رتبه پنجم از پایین جدول قرار گرفت.
بر اساس نظرسنجی شرکت ادلمن که با پرسش اینترنتی از ۳۴ هزار نفر در سراسر جهان صورت گرفت، شهروندان چینی همانند سال گذشته بیشترین اعتماد را به نهاد‌های کشور خود داشتند.
این نتایج در واقع مغایر با دیگر بررسی‌ها و نظرسنجی‌ها درباره کیفیت نهاد‌های دولتی نظیر شاخص درک فساد سازمان شفافیت بین المللی است که در آن‌ها انگلیس و ژاپن در بین کشور‌های دارای فساد کمتر و چین در وسط این فهرست قرار دارد.
این نظرسنجی جدید در واقع رتبه انگلیس را درباره شاخص اعتماد مردم در پایین‌ترین سطح در ۲۰ سال گذشته نشان داد و از اختلاف بزرگ بین دیدگاه‌های کسانی حکایت داشت که محققان آن‌ها را "عموم افراد آگاه" - کسانی که اعتماد بیشتری داشتند- و "توده مردم" می‌نامند.
بر اساس نتایج این نظرسنجی، سه پنجم مردم انگلیس گفتند که در حال از دست دادن اعتماد خود به دموکراسی هستند و اکثریت اندکی نیز گفتند سرمایه داری بیش از آن که خوب باشد، مضر است.
شرکت کنندگان در این نظرسنجی بین ۲۵ تا ۶۴ سال داشتند و همگی دارای مدرک دانشگاهی بودند.
 
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین