سخنگوی شورای شهر: لزوم تلاش مضاعف مسئولین جهت دریافت اعتبارات ملی برای رشت / ساماندهی رودخانه ها و فاضلاب شهری و اجرای پروژه تصفیه خانه مطالبه جدی شهروندان

نوشته شده توسط  فروردين 29, 1397

سخنگوی شورای شهر در دیدار با فرماندار رشت با اشاره به این موضوع که رویکرد جدید فرمانداری را برای اداره رشت را به فال نیک می گیریم ادامه داد رشت با وجود آنکه مرکز استان است اما در دریافت اعتبار شهرستان رشت بی نصیب مانده است که باید در ارتقا این حوزه تلاشهای مضاعفی صورت گیرد.


رشت خبر، فاطمه شیرزاد تصریح کرد: تلاش فرماندار برای دریافت مطالبات مردم رشت از بودجه استان باعث خرسندی است و امیدوار هستیم که دیگر مدیران مسئول نیز پاسخگوی مطالبات مردم رشت باشند.
وی خواستار اتمام تالار مرکزی رشت شد و تاکید کرد: با وجود پیگیری های مدیر کل ارشاد، هنوز اعتبار ملی آن دریافت نشده است. و این پروژه 10 سال است که اجرای آن طول کشیده شده است.
رئیس کمیسیون بهداشت شورا خواستار ساماندهی در حوزه فاضلاب رشت شد و تاکید کرد: اصلاح شبکه فاضلاب و حل آن به حل معضل رودخانه ها کمک بزرگی می کند. اجرای تصفیه خانه رشت نیز به کندی پیش می رود. اکنون برخی محلات فاضلاب سنتی ندارند و یا در برخی محلات هنوز شهروندان از آب چاه استفاده می کنند و آب شرب بهداشتی ندارند.
شیرزاد همچنین در مورد معضل حاشیه نشینی و رشد آن هشدار داد و تاکید کرد: باید برای حل این معضلات با شاخصه های تعریف شده در حوزه گستره شهر نشینی اقدام جدی کرد.
عضو شورا احیای کارخانه های تعطیل شده در اطراف رشت را فرصتی برای ایجاد اشتغال نمود و ابراز کرد: طرح شب های روشن علاوه بر نشاط در شهروندان می توانند برای حوزه اشتغال نیز درآمدزا باشد. اکنون بیش از 2000 جوان فقط در رشت بیمه بیکاری دریافت می کنند و باید برای توسعه رشت گام های موثری برداریم.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین