کاهش زباله های خشک رشت به دلیل افزایش زباله گردها کاهش 150 تنی تولید روزانه زباله

نوشته شده توسط  خرداد 29, 1398

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت گفت: با توجه به افزایش نرخ تورم و پایین آمدن سطح معیشتی برخی از شهروندان، تعداد زباله گردها در سطح شهر رشت افزایش یافته است.

رشت خبر : علیرضا حاجی پور رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در خصوص وضعیت ساماندهی پسماند این کلانشهر اظهار داشت:در سال 97 میزان تولید پسماند حدود 700 تن در روز بوده ولی در حال حاضر با توجه برنامه های سازمان در زمینه فرهنگ سازی و تفکیک زباله که اجرایی نیز شده است، تغییر الگوی مصرف مردم با توجه به شرایط اقتصادی حاکم و افزایش زباله گردها این میزان به 550 تن در روز کاهش یافته است.

 

وی در خصوص میزان کاهش زباله شهر توسط زباله گردها با بیان اینکه  زباله گردها ، پسماندهای خشک جمع آوری شده را به گاراژدارهای غیرمجاز تحویل می دهند از این رو آمارهای موجود تقریبی می باشد و قابل استناد نیست افزود: پر واضح است که با توجه به افزایش نرخ تورم و پایین آمدن سطح معیشتی برخی از شهروندان، تعداد زباله گردها در سطح شهر افزایش یافته و چون این افراد از داخل مخازن زباله تر نیز جمع اوری زباله خشک انجام می دهند بالطبع ، تاثیر زیادی در کاهش حجم زباله ورودی به تدفین‌گاه سراوان داشته اند.

حاجی پور خاطرنشان کرد :تعداد 1023 نفر  شامل پاکبانان، رانندگان و پرسنل فنی و اداری و نگهبانی شرکت های رفت و روب در امر پاکیزه سازی شهر فعالیت دارند.

رئیس سازمان پسماند شهرداری رشت گفت:زمینی به مساحت بیش از 6000 متر مربع در محوطه کارخانه کود آلی برای این منظور در نظر گرفته شد و پس از اخذ مجوز زیست محیطی از اداره بهداشت شهرستان، احداث جاده دسترسی به محوطه، فنس کشی، دیوار کشی طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور در محوطه انجام پذیرفت. همچنین ساختمان مخصوص درمان، نگهداری و واکسیناسیون سگ های بلاصاحب در محل در نظر گرفته شده در حال احداث است.

حاجی پور با بیان اینکه یکی از مشکلات عدیده شهرداری در سنوات گذشته عدم صرفه اقتصادی جمع آوری پسماند خشک به دلایل متعدد توسط شرکتهای طرف قرارداد بود افزود: این امر موجب شکست عملیات و بروز نارضایتی های اجتماعی و اعتراض شهروندان می شد به همین منظور پس از آسیب شناسی و تحقیقات مفصل و بازدید از شهرهای موفق در امر جمع آوری پسماند خشک، مقرر شد که در آذر ماه 1396 عملیات جمع آوری و مدیریت پسماند خشک به پیمانکار رفت و روب واگذار شود.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین