بازگشت شورای شهر به مسیر علوی ؛ ادامه رویکرد میز خدمت در شهرداری این بار با پیشنهاد حاجی پور!

نوشته شده توسط  مرداد 01, 1398

در دهه چهارم انقلاب یکی از تهدیدهایی که انسجام ملی را تحت شعاع قرار داده است فاصله بین مردم و مسئولین و ایجاد دو طیف مجزا از این دو رکن تشکیل دهنده جامعه میباشد که در موازین اسلامی، انقلابی و حتی جمهوریت ارتباطی لازم و ملزوم برای آن تعریف شده است.

 

رشت خبر، اهمیت موضوع وقتی بیشتر مورد توجه قرار میگیرد که مقام معظم رهبری بارها در منویات خود با تاکید بر لزوم حضور مسئولین در بین مردم تاثیر این مسئله را به عنوان یکی از نِمودهای انقلاب اسلامی متذکر شده اند.

در این بین یقینا حضور مدیران محلی در بین شهروندان و پیگیری مشکلات آنها به صورت میدانی تاثیری دوچندان داشته و باعث ایجاد همدلی و حمایت مردم از مدیران و کارگزاران امور خواهد شد.

با شروع دوره پنجم و حضور جوانی با بصیرت انقلابی از نسل دوم انقلاب در راس شورای اسلامی شهر و اجرای منسجم طرح میز خدمت با هدف حضور و بازدید میدانی از مشکلات محلات و نتایج مطلوب و گره گشای اجرای صحیح این طرح میتوان مدعی شد رشت به عنوان یکی از شهرهای پیش رو در اجابت دعوت رهبر انقلاب گام برداشته و آمارها نشان میدهد در طی قریب به دو سال، اجرای این طرح باعث کسب رضایت شهروندان علی الخصوص در مناطق کم برخوردار را به دنبال داشته است.

اپیدمی و ظهور تابلوهای میز خدمت در سایر سازمان ها و ادارات دولتی یکی پس از دیگری حجت را تمام کرده و بر ایده، مسیر و روش اجرای طرح میز خدمت از سوی رییس جوان شورای شهر رشت صحه میگذارد تا جایی که شاهد آن هستیم پس از گذشت نیمی از عمر مدیریت شهری در دوره پنجم امروز پیش کسوتان و ریش سفیدان شورا نیز با اشاره به انباشت مطالبات مردمی در مجموعه شهرداری و نقد از روال مدیریتی ناصحیح رایج، به نوعی نسخه میز خدمت برای حل مشکلات شهرداری می پیچند و اسماعیل حاجی پور به عنوان عضو باتجربه ادوار شورای شهر و از فعالین نسل اول انقلاب امروز در صف حامیان میز خدمت و حضور مدیران در بین مردم قرار میگیرد.!

به نظر میرسد با ورود به سال سوم دوره پنجم شورای شهر و درک صحیح اعضای شورا از زمان باقیمانده واقعیت گرایی و منطق هر چه بیشتر جایگزین ثبیت نام و مصادره امور در بین برخی شورا نشینان خواهد شد و این امر باعث پرداختن بیشتر و بهتر به ایده های جامع و ثمر بخش همچون میزخدمت در راستای ارائه خدمات کیفی به شهروندان خواهد شد.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین