مصاحبه اختصاصی دکتر احمد رمضانپور با گیل ندا در مورد سفر اعضای شورای شهر به مشهد / رمضانپور:حل معضل تراکم ترافیک مطالبه همگانی و راهبردی

نوشته شده توسط  مرداد 06, 1398

رشت خبر، متن این مصاحبه به شرح زیر میباشد:

لطفا علت و دستاوردهای سفر اعضای شورای اسلامی شهر رشت به مشهد را بیان کنید؟

برای پاسخ مقتضی به سوال شما باید ابتدا به پیش زمینه ای از مشکل تراکم ترافیک شهر رشت اشاره شود.
رشت از مدتها پیش به دلیل کم عرض بودن و فقدان استانداردهای لازم در شریانهای شهری خود وچار گره های ترافیکی میباشد که پس از بررسی های تخصصی کارشناسان و رای شورای ترافیک استان و کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر، جهت برون رفت از این معضل تصمیم بر ایجاد خط ریلی تراموا در سطح شهر رشت گردید چرا که با توجه به حدود اربعه شهر و شرایط خاص فیزیکی مترو و مونوریل در شرایط کنونی توجیه فنی و اقتصادی نداشته و کارشناسان امر تراموا را به عنوان تنها راه حل اجرایی و کاربردی به مدیریت شهری تعرفه کرده اند.
از سویی کارنامه موفق تراموا در کلانشهرهای کشورهایی همچون سوییس و ترکیه مدیریت شهری و متولیان امر را بر آن داشت که برای اولین بار در کشور پروژه تراموا در رشت شهر اولین ها احداث گردد.

از این رو در پی جلسات متعدد استانی و ملی در وزارت کشور و تلاش نمایندگان محترم طرح تراموا رشت در سال۱۳۹۷ در قالب یک لایحه به مجلس برده شد و دارای ردیف بودجه گردید.
در همین راستا مشاور پروژه انتخاب و از حدود یک سال پیش فاز اول مطالعات آن آغاز گردیده و در حال حاضر در مرحله نهایی قرار دارد.
فاز اول این طرح که به صورت رفت و برگشت شامل قریب به ۳۵ کیلومتر ریل گذاری می گردد از مسکن مهر رشت آغاز و با عبور از پل طالشان، میدان گیل، میدان شهدای زهاب و در نهایت به فرودگاه منتهی می گردد و دارای ۲۰ ایستگاه میباشد.

به دلیل اینکه احداث تراموا در رشت به صورت پایلوت و اولین بار در کشور صورت می گیرد حساسیت ها در این‌ خصوص بسیار بالاست لذا اعضای شورای شهر رشت با وسواس خاصی پیگیری اجرای کیفی و مرحله به مرحله آن میباشند. با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم ها برخی از مراحل اجرای این طرح با مشکلات خاص خود دست به گریبان است که این امر حساسیت مدیریت شهری در حوزه مطالعه و نظارت را دو چندان کرده است.

در دیداری که با اعضای محترم شورای شهر تهران خاصه مهندس هاشمی رییس شورا و مدیرعامل سابق و ایضا مدیرعامل کنونی مترو تهران داشتیم و بازدیدهای صورت گرفته از کارگاههای خطوط متروی تهران اطلاعات قابل توجه ای را در این زمینه کسب کردیم و به پیشنهاد مهندس هاشمی که تجارب ارزنده ای در این حوزه در اختیار ما قرار دادند جهت بازدید از خط یک مشهد که به صورت lrt ایجاد گردیده به همراه برخی از اعضای شورای شهر به شهر مقدس مشهد سفر کردیم.

-سفر خود را چگونه ارزیابی می کنید؟

از فرصت موجود استفاده شد و در کنار بازدیدهای میدانی که از پروژه های ریلی مشهد صورت گرفت دیدارهایی با رییس شورای شهر، رییس کمیسیون اقتصادی، رییس کمیسیون عمران و رییس کمیسیون حقوقی و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد انجام شد و بهمراه دوستان از برخی دیگر از پروژه های مشهد مقدس همچون باغ گیاه شناسی در زمینی به مساحت حدود ۲۸ هکتار بازدید بعمل آمد و تبادل نظر شد.

محدودیت منابع و البته لزوم توجه به ایده های نوین، امروز دکترین مدیریتی روز دنیا علی الخصوص برای شهرهای در حال توسعه را به بازدید میدانی از طرح های مشابه و تبادل نظر در خصوص اجرای آن دعوت می نماید لذا با توجه به قرابت های موجود فی ما بین رشت و مشهد در اجرای برخی طرح ها پیشنهاد می شود شهردار محترم با معاونین و مدیران ستادی خود حتما برای بازدید به مشهد مقدس تشریف برده و از نزدیک با ظرفیت هایی که میتوان برای رشت ایجاد کرد آشنا شوند.

-و حرف آخر
بازدید از مشهد مقدس حقیر را دوباره به فکر فرو برد که واقعا این فاصله محسوس بین رشت به عنوان شهر اولین های دیروز و سایر کلانشهر ها و شهرهای هم تراز آن دقیقا کی و به چه علت ایجاد گردیده است؟
آیا وقت آن نرسیده که مسئولین دولتی و نمایندگان استان و همه متولیان با پرهیز از حواشی گامهای خود را در مسیر توسعه رشت تسریع بخشند؟
امید میرود که با همت مضاعف رشت به جایگاه حقیقی خود دست یابد...

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین