دکتر رمضانپور: لزوم تقویت جایگاه احزاب در راستای ارتقا مشارکت مردمی و نخبگان در جامعه

نوشته شده توسط  مهر 04, 1398

احمد رمضانپور نرگسی با اشاره به جایگاه و اهمیت احزاب در ارتقا مشارکت مردمی در فعالیت های اجتماعی اظهار داشت در جامعه مدنی و مردم سالار احزاب نقش تعیین کننده و گسترده ای در تحولات دارند.

رشت خبر : وی افزود:خوشبختانه در انقلاب اسلامی ایران قدمت فعالیت احزاب با ابتدای انقلاب باز میگردد لیکن در هر برهه به فراخور زمان و تحولات این فعالیت با فراز و نشیب بسیاری دست به گریبان بوده است و به نظر میرسد بهره وری مد نظر از همه توان و ظرفیت احزاب تا کنون در کشور صورت نگرفته است و باید وزارت کشور به عنوان نهاد متولی با سیاست گذاری صحیح و بها دادن به تشکل ها و احزابی که دارای ساختار و تشکیلات قانونی هستند از این ظرفیت بالقوه نهایت استفاده را در راستای توسعه سیاسی و اجتماعی انجام دهد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر با نگاهی صحیح و برنامه ریزی مدون به این موضوع توجه شود کشور شاهد چرخش مدیران و نخبگان در مسندهای مختلف خواهد بود و این موضوع قطعا در مدیریت راهبردی کشور تاثیری مطلوب خواهد داشت چرا که احزاب مهد و کانون حضور کنشگران و نخبگان هستند. احزاب می توانند مشارکت مردم را عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و سیاسی را افزایش دهند و با افزایش مشارکت مردم، جامعه با نشاط و پویایی رو به جلو حرکت خواهد کرد.

دکتر رمضانپور ابراز داشت: با بیان اینکه در دو دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی بودجه خاصی برای کمک به احزاب اختصاص داده شد ادامه داد در برهه ای و به دلایلی این کمک ها حذف شد ولی خوشبختانه با یک دیدگاه جامع مجددا به احزاب از سوی دولت کمک می شود لذا لازم است احزاب نیز با ایجاد یک ساختار مناسب و حضور خود در رویدادها و اتفاقات در تعیین جایگاه خود تاثیرگذار باشند.

وی با اشاره به اینکه احزاب با سلائق و گرایشات مختلف باید تحت نظر خانه احزاب گردهم آمده و در چهارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی به فعالیت بپردازند افزود: با تشکیل هیئت رییسه خانه احزاب باید انسجام به کلیدواژه تحرک احزاب و تشکل ها تبدیل شود و با پرهیز از تمرکز زدایی و صرفا فعالیت در پایتخت دفاتر استانی و شهرستانی احزاب در تمام کشور دایر و به فعالیت بپردازند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین