فرماندار: بانک اطلاعات شهرستان رشت سریع‌تر تهیه شود

نوشته شده توسط  مهر 08, 1398

فرماندار شهرستان رشت بر ضرورت تهیه بانک اطلاعات شهرستان شامل نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات بخش دولتی و خصوصی برای بهره گیری در مواقع بحران تأکید کرد.

رشت خبر : میرشمس مومنی زاده غروب یکشنبه در جلسه ستاد حوادث شهرستان رشت با بیان این که در فصول پاییز و زمستان همواره باران و برف داریم، افزود: ضروریست از هم اکنون آمادگی لازم برای مقابله با بحران های احتمالی داشته باشیم.

وی اظهار داشت: نیروهای انسانی و عوامل اجرایی که بایستی در ماموریت های بحران فعال باشند، آمادگی داشته و ماشین آلات، امکانات و تجهیزات متناسب با ماموریت ها، وظایف و مسئولیت ها در ارتباط با بحران ها، آماده و قابل استفاده باشند تا در بحران به خوبی نقش ایفا کنند.

وی با اشاره به ضرورت اقدامات پیشگیرانه در مقابل تهدیدات تصریح کرد: در حفظ جان، مال مردم و جلوگیری از بروز خسارات مالی و جانی اقدامات لازم و پیشگیرانه انجام شود.

فرماندار شهرستان رشت با بیان این که به لایروبی شبکه های فاضلاب، رودخانه ها ،نهرها  و هرس درختان توجه جدی شود، خاطر نشان کرد: تخریب حاشیه رودخانه ها خسارات زیادی را متوجه تاسیسات ، زیرساخت ها و شبکه های برق می کند.

وی با تاکید بر ضرورت تهیه بانک اطلاعات رشت و بخش های مختلف این شهرستان به صورت جداگانه و به تفکیک اضافه کرد: بانک اطلاعات از نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات بخش دولتی و خصوصی بایستی تهیه شود.

وی با بیان این که در ارتباط با سوخت بایستی پیش بینی های لازم انجام شود، اظهار داشت: برخی مساجد و فضاهای آموزشی نیز بایستی برای استفاده از مواقع بحرانی آماده سازی شود و کنترل مایحتاج عمومی مردم ضروریست .

شهرستان رشت شش بخش شامل مرکزی، لشت نشا، کوچصفهان، خمام، خشکبیجار و سنگر است.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین