ارائه خدمات شهرداری رشت به زائران اربعین

نوشته شده توسط  مهر 10, 1398

رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت از ارسال نخستین محموله به موکب خدام العتره برای پیاده‌روی بزرگ اربعین خبر داد.

رشت خبر : علیرضا قانع با بیان اینکه بیش از دو تن برنج، یک تن مرغ، یک تن سیب‌زمینی، یک تن پیاز، یک تن شکر و کلیه مواد غذایی مصرفی جهت پخت غذای نذری و تأمین اقلام و امکانات ایستگاه‌های صلواتی توسط جمعی از خیران تهیه‌شده، به موکب شهرداری ارسال شده است، اظهار کرد: خدمات مختلفی از سوی شهرداری رشت برای زائرین اربعین در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد اربعین استان گیلان و کمیته خدمات شهری استان و کشور، با هماهنگی شهرداری کربلا برای شهرداری رشت ارایه خدماتی همچون رفت و روب مسیر ورودی کربلا از عمود ۱۳۹۰ شارع العباس، پل‌های روگذر مسیر تا شارع الحولی با در اختیار گذاشتن دو خودروی حمل زباله، استقرار یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی، یک آمبولانس و... در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت با بیان اینکه بازدید ایمنی از موکب‌های گیلانی و آموزش متولیان آن‌ها و اهدای کپسول آتش‌نشانی به این مواکب برعهده موکب شهرداری رشت قرار داده شده است، گفت: استقرار اکیپ‌های نظافت حاشیه موکب‌های گیلانی نیز در کربلا پیش‌بینی شده است.

قانع خاطرنشان کرد: ظرفیت اسکان ۵۰۰ نفر در کربلا پیش‌بینی شده است و روزانه دو هزار پرس پخت غذا به مدت ۱۰ روز سرو می‌شود و خدماتی مانند ایستگاه‌های صلواتی برای پذیرایی از زائران با نوشیدنی‌های گرم و خنک و مواد خوراکی همچون سیب‌زمینی سرخ‌کرده و...، ایستگاه کفاشی، ایستگاه خیاطی، ایستگاه شارژ موبایل، خدمات رسانه و ایستگاه رادیو کربلا نیز بر پا خواهد بود؛ همچنین هر شب مراسم سخنرانی و مداحی توسط مداحان گیلانی حاضر در کربلا و همانند سال گذشته پشتیبانی خدمات صوتی هیئت عزاداری و تجمع گیلانیان در کربلا نیز برعهده شهرداری رشت است.

رئیس ستاد اربعین شهرداری رشت ادامه داد: از سال ۹۴ ستاد اربعین شهرداری رشت تشکیل شد، اما موکب خدام‌العتره این شهرداری از سال ۹۶ بنا نهاده شد.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین