کارگروهی از شورا، بر بودجه نویسی شهرداری رشت نظارت کند

نوشته شده توسط  مهر 11, 1398

رئیس شورای اسلامی رشت گفت: ضروریست تا کارگروهی از شورای اسلامی رشت بر بودجه نویسی شهرداری این کلانشهر نظارت کند.

رشت خبر : اسماعیل حاجی پور غروب چهارشنبه در جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت افزود: گروه تخصصی از کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی بایستی تشکیل شود تا از این طریق بر بودجه نویسی شورا نظارت جدی و دقیق شود.

وی با بیان این که ۷۰ درصد بودجه ۹۸ شهرداری رشت مربوط به عمرانی و ۳۰ درصد جاری است، داشت: با هزینه هایی که در زمان حاضر داریم، قطعا موفق نخواهیم شد و قانونگذار به شهرداری اجازه داده که ۴۰ درصد بودجه شهرداری را در بخش عمرانی و ۶۰ درصد جاری در نظر گیرد.

رئیس شورای اسلامی رشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نشست صبح امروز اعضای شورا با نمایندگان مردم این کلانشهر در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در این جلسه درباره مشکلات رشت از جمله موضوع ترافیک و ضرورت احداث کمربندی، آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود، موضوع پسماند و غیره بحث و بررسی شد.

وی با اشاره به استقبال نمایندگان مردم رشت برای شنیدن مشکلات از سوی اعضای شورا و تلاش برای رفع آنها تصریح کرد: قرار شد تا در مورد هر یک از مشکلات این کلانشهر جلساتی با حضور مسئولان مربوطه و نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در شورا برگزار شود.

فرهام زاهد نائب رئیس شورای اسلامی رشت نیز با اشاره به لوایح در مورد جابجایی ردیف بودجه سازمان ها بیان داشت: در تصویب بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت بیان شده بود که درصد بودجه عمرانی نسبت به جاری پایین است، در آن هنگام از بودجه جاری کم کردیم که اکنون با مشکل مواجه هستیم.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز با بیان این که معتقدم که در طول سال های گذشته بودجه شهرداری اشتباه نوشته شده ،  گفت: اعضای شورای اسلامی بایستی بر بودجه نویسی شورای اسلامی نظارت داشته باشد.

بهراد ذاکری با تاکید بر این که شهردار رشت بایستی راهکاری برای افزایش درآمد ارائه دهد، خاطر نشان کرد: طرح های مشخص برای افزایش درآمد از سوی شهرداری ارائه شود.

شورای اسلامی کلانشهر رشت، ۱۱ عضو دارد.

رشت، حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین