به همت حوزه مدیریت خدمات شهری شهرداری رشت انجام شد: برگزاری طرح پاکسازی محله با شعار ما خواهان شهر پاکیم/ مشارکت شهروندان دوستدار محیط‌زیست در نظافت شهر

نوشته شده توسط  مهر 14, 1398

به همت حوزه مدیریت خدمات شهری شهرداری رشت و موسسه مردم نهاد سرزمین ایده ال ما ، طرح پاکسازی محله با شعار ما خواهان شهر پاکیم برگزار شد .

رشت خبر : مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری با اعلام این خبر تصریح کرد: در راستای فرهنگ سازی مبحث پسماند طرح پاکسازی محله با حضور جمع کثیری از شهروندان و دوستداران محیط زیست و عوامل اجرایی شهرداری رشت با شعار ما خواهان شهر پاکیم در محدوده منطقه چهار و محلات استقامت دو ، معلولین و خیابان ایران انجام شد.

حامد بشر دانش با اشاره به نقش مهم این سمن ها در کاهش معضلات زیست محیطی اظهار داشت: قطعا در کنار نقش هدایت گری و جلب مشارکت های مردمی این سمن ها در راستای سوق محیط زیست به سمت پویایی و سلامت همچنین نقش اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی و آموزشی این نهاد نیز غیر قابل انکار می باشد.

وی فرهنگ سازی در حوزه پسماند و تفکیک از زباله را یکی از مهم ترین رسالت مجموعه شهرداری عنوان و تصریح کرد: در این خصوص سمن ها با توجه به نقش آگاهی رسانی به مردم و شهروندان خواهند توانست به عنوان بازوی توانمند در کنار شهرداری ایفای نقش بکنند.

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت همچنین با اشاره به هزینه های گزاف جمع آوری زباله از سطح شهر اظهار داشت؛ با عنایت به اینکه بعضی از شهرهای پیشرو در ارتقا فرهنگ پسماند شاهد جمع آوری یک روز در میان زباله از سطح می باشیم ، خواهان توجه بیشتر شهروندان گرامی به مبحث تفکیک زباله از مبدا و بیرون گذاشتن زباله از منزل در ساعت ۹ شب شد.

مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری رشت گفت: طرح "پاکسازی محله" با هدف فرهنگ سازی مدیریت پسماند و شعار "ما خواهان شهر پاکیم" در محدوده منطقه چهار و محلات استقامت دو ، معلولین و خیابان ایران انجام شد.

حامد بشردانش با اشاره به نقش مهم موسسه مردم‌نهاد "سرزمین ایده ال ما" در کاهش معضلات زیست محیطی این شهر، اظهار کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد دوستدار محیط‌زیست در کنار نقش هدایتگری و جلب مشارکت‌های مردمی برای حفظ محیط زیست و پویایی جامعه برای تأمین سلامت و بهداشت عمومی در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی و آموزش شهروندان نیز اقدامات شایان توجهی انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: طرح "پاکسازی محله" با حضور شمار زیادی از شهروندان دوستدار محیط‌زیست و عوامل اجرایی شهرداری با هدف فرهنگ سازی مدیریت پسماند و شعار "ما خواهان شهر پاکیم" در محدوده منطقه چهار و محلات استقامت دو ، معلولین و خیابان ایران انجام شد.

مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری رشت تأکید کرد: فرهنگ‌سازی در حوزه پسماند و تفکیک آن از زباله یکی از مهم‌ترین رسالت‌های شهرداری است؛ سمن‌ها در این زمینه هم می‌توانند با آگاهی‌رسانی عمومی اقدامات مهمی انجام دهند.

بشردانش با اشاره به هزینه‌های زیاد جمع‌آوری زباله در شهر، یادآور شد: در بعضی شهرهای پیشرو در ارتقای فرهنگ بازیافت پسماند، زباله‌های شهری یک روز در میان جمع‌آوری می‌شود به همین دلیل برای دستیابی به استانداردهای مطرح شده در این زمینه باید شهروندان در زمینه تفکیک زباله از مبدا و بیرون گذاشتن زباله از منزل در ساعت ۹ شب همکاری بیشتری داشته باشند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین