مخالفت کمیسیون تلفیق مجلس با ردیف ۱۰۰۰ میلیارد تومانی پسماند مطلب ویژه

نوشته شده توسط  دی 14, 1398

رشت خبر،  نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون تلفیق به ردیف ۱۰۰۰ میلیارد تومانی پسماند در بودجه سال ۹۹ رأی منفی داده و در همین راستا تلاش می‌کنیم تا در این زمینه تجدید نظر شود.

 جبار کوچکی‌نژاد شنبه چهاردهم دی در شورای برنامه‌ریزی گیلان در سالن شهید انصاری استانداری اظهار کرد: شهادت سردار قاسم سلیمانی و انتقام سخت باعث ایجاد تحول در کشور و منطقه و انتقام سخت ایران از استکبار باعث رفع فشار، تحریم‌ها و ایجاد تحولات در منطقه و داخل کشور می‌شود.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته ۸۰ میلیارد تومان به بودجه سرفصل سایر استان‌ها اضافه شد به همین دلیل ردیف ملی بودجه مؤسسه تاس ماهیان در بودجه ۹۹ حذف شده است.

وی گفت: قطار داخل شهری و کمربندی رشت به عنوان پروژه‌های ملی هستند و کمربندی شهر رشت حدود ۱۰ سال قبل کددار و در ردیف ملی قرار داده شده و نیازمند بیش از ۱,۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار است و کمربندی شهر رشت نیز در کاهش ترافیک داخل شهری و گردشگری نقش مؤثر دارد.

کوچکی‌نژاد تصریح کرد: بر اساس شکایت شخصی و با حکم دیوان، ۲۳ روستا از محدوده منطقه آزاد انزلی خارج شده است که در تلاشیم فرودگاه سردارجنگل را وارد محدوده منطقه آزاد کنیم و محدوده منطقه آزاد را از ۲ هزار کیلومتر به ۱۰ هزار کیلومتر وارد حوزه منطقه آزاد کنیم.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ردیف ۱۰۰۰ میلیارد تومانی پسماند نیز در کمیسیون تلفیق رأی منفی گرفت که در تلاشیم رأی تجدید نظر شود.

رصد دقیق بودجه ۹۸ و عملکرد دستگاه‌ها

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی یکی دیگر از نمایندگان رشت در مجلس نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: با توجه به لایحه بودجه ۹۹،سال ۹۹ به برکت خون شهدا سال خوبی خواهد بود و دستگاه‌ها باید از حالت انفعالی نسبت به بودجه خارج شوند.

وی افزود: تا ۳۱ تیر ماه امسال گیلان ۳۱ درصد سهم اعتبار خود را جذب کرده است بنا بر همین موضوع، رصد بودجه ۹۸ باید به صورت دقیق انجام شود. مکانیزمی برای بررسی عملکرد دستگاه‌هایی که پیگیر جذب اعتبارات خود هستند پیش‌بینی شده و دستگاه‌های کم کار نیز مشخص شوند.

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین