رییس شورای اسلامی شهر رشت عنوان کرد؛ با پیگیری های شهردار رشت و هم‌افزایی ایجاد شده بین شورا و نمایندگان اعتبار خوبی برای پروژه های پسماند جذب شده است مطلب ویژه

نوشته شده توسط  بهمن 12, 1399

رییس شورای اسلامی شهر رشت گفت: با پیگیری ها و رایزنی های شهردار با دکتر نوبخت، رییس سازمان برنامه بودجه کشور، ۱۰۰ میلیارد اعتبار به پروژه های مدیریت پسماند شهرداری رشت، اختصاص یافته است.

رشت خبر،  رمضانپور نرگسی با اشاره به اینکه معضل پسماند یک مشکل اجتماعی و محیط زیستی ست و عزم همگانی و حاکمیتی می طلبد، تاکید کرد: رشت تنها شهری نیست که زباله هایش در سراوان تخلیه میشود بلکه از هزار تن زباله ای که در سراوان ریخته میشود، تنها ششصد تن این زباله ها متعلق به این شهر است و چهارصد تن بعدی از ۵۲ شهرستان ، بخش و روستای دیگر به این منطقه آورده میشود.

وی با بیان اینکه اکنون تنها راه حل این مشکل، افزایش ظرفیت سوله های کارخانه کودآلی شهرداری است، بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت این سوله ۵۰۰ تن است که برای رسیدن به ظرفیت هزار تن، در تلاش برای احداث سوله های جدید، خوشبختانه اعتبار ساخت دو سوله شش هزار تنی را دریافت کردیم.

رمضانپور، هدف از ایجاد سوله های جدید را تخمیر پسماند و تبدیل آن به کود آلی دانست و گفت: از آن پس، ریجکت های پسماند موقتا به سراوان برده میشوند تا زمان به بهره برداری رسیدن کارخانه زباله سوز که از این ریجکت ها برای سوخت این کارخانه استفاده شود.

وی با ذکر این نکته که پیشرفت فیزیکی این سوله ها روند قابل قبولی دارد، گفت: امیدواریم تا پایان سال کار این سوله ها به اتمام برسد و در آغاز سال جدید نیز تجهیزات آن نصب شود.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین