دیدار رییس شورای شهر با مسئولین و کتابداران کتابخانه های رشت

نوشته شده توسط  خرداد 14, 1397

دیدار مسئولین و جمعی از کتابداران کتابخانه های شهرستان رشت با سید امیر حسین علوی در تالار شورا برگزار گردید.


رشت خبر، در این دیدار رییس شورای اسلامی شهر با بیان این موضوع که کتابخانه های عمومی در شهر کیفی ترین خدمات فرهنگی را به شهروندان ارائه میدهند اظهار داشت ایجاد تعامل مابین شورای شهر به عنوان پارلمان شهری و نهادهای فرهنگی از قبیل کتابخانه های عمومی باعث ایجاد ارتباطی مناسب در راستای شناخت و لمس مشکلات این قبیل نهادهای مؤثر و اقدامات لازم جهت رفع آنها از سوی نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر خواهد شد.
سید امیر حسین علوی افزود شورای اسلامی در شهرها به عنوان مردمی ترین نهاد تاثیر گذار و برنامه ریز امروز نقش مهمی در بکارگیری ظرفیتهای موجود در شهر،تخصیص بودجه و حمایت از ارائه خدمات مناسب به شهروندان را ایفا میکند.
وی با اشاره به ظرفیت قابل توجه فرهنگی اجتماعی شهروندان رشت و عدم کفایت ظرفیتهای دولتی در تامین نیازهای شهر و ایفای نقش مثبت کتابخانه ها در اشاعه فرهنگ و ارتقای سطح علمی در جامعه، فراخوان خیرین را راهکاری جهت حل بخش اعظم بسیاری از مشکلات موجود کتابخانه های عمومی شهر دانست.
رییس شورای شهر با ذکر این موضوع که تجربه تشکیل شوراها نشانگر این موضوع است که باید حتی المقدور در هر حوزه ای که بستر مهیا است باید مدیریت منابع به مردم واگذار شود اشتراک گذاری ظرفیت های مردمی با توان دولتی را بهترین راهکار جهت تسریع در حل موانع دانست.
علوی با اشاره به بودجه مشخص و محدود کتابخانه های عمومی در قانون استفاده از ظرفیت های مردمی در این حوزه را با توجه به استقبال خیرین و نیاز موجود امری اجتناب ناپذیر دانست.
وی با تاکید بر این موضوع که رشت دارای وجه فرهنگی و علمی مشخص در سطح کشور و جهان میباشد و نیز با اشاره به احداث اولین کتابخانه کشور در رشت از عزم شورای اسلامی شهر رشت جهت تقویت کتابخانه های عمومی شهر با بکارگیری همه ظرفیت های موجود خبرداد.
رییس شورای شهر ادامه داد هزینه در اموری همچون احداث و احیای کتابخانه های عمومی علی الخصوص در مناطق و محلات کم برخوردار به نوعی سرمایه گذاری اجتماعی بلند مدت محسوب میشود احداث کتابخانه در پارکهای شهر با هدف ارتقای سرانه فضای مطالعه را جزو مطالبه شهروندان و دستور کار مدیریت شهری دانست.
علوی اختصاص فضای مناسب جهت تبلیغات محیطی،بکارگیری ظرفیت سرای محلات و نصب تابلوهای راهنمایی شهری جهت شناسایی موقعیت کتابخانه های عمومی به شهروندان را جزو اقدامات مد نظر شهرداری جهت بهبود وضعیت موجود در این حوزه دانست.
در انتها از کتابداران حاضر در جلسه با اهدای لوحی یادبود تقدیر بعمل آمد.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین