ربیعی: بر موضع پاسخ سخت به آمریکا، ایستاده‌ایم مطلب ویژه

نوشته شده توسط  دی 16, 1398

رشت خبر، سخنگوی دولت گفت: ما قطعا بر موضع خود که باید پاسخ سختی به آمریکا بدهیم، خواهیم ایستاد.

علی ربیعی در مراسم تشییع پیمر سردار شهید قاسم سلیمانی در پاسخ به این سوال که چرا ترامپ ایران را به زدن اماکن فرهنگی تهدید کرده است؟ اظهار کرد: با توجه به اینکه جریان افراطی تحلیل غلطی از شرایط ایران ارائه کرد مبنی بر اینکه شرایط طوری است که نوعی نارضایتی وجود دارد و فشار تحریم بر مردم اثر کرده و الان زمانی است که ایران در ضعف است و آن‌ می‌تواند عملیاتی انجام دهد و بر اساس همین عملیات ایران را وادار کند که تسلیم شده و هیمنه خود را برای همیشه در منطقه از دست دهد، ترامپ دچار اشتباه محاسباتی شد.

وی افزود: این اشتباه بزرگترین اشتباه محاسباتی در تاریخ آمریکا بود.

ربیعی گفت: راهپیمایی و تشییعی که در عراق و شهرهای مختلف ایران انجام شد ترامپ را متوجه کرد این تفکر که مردم منطقه در حال حاضر از سیاست‌های ایران نارضایتی دارند و در داخل ایران احتمالا وضعیت نظام پایین‌تر آمده، کاملا تحلیل اشتباهی است.

ربیعی اظهار کرد: اولین ثمره خون شهید سلیمانی و همراهانش انسجام مجدد و قدرت ملی بود که موجب بهت همگان شده است و بعد از این آمریکا ناچار است بازدارندگی کند تا ما اقدامی متناسب انجام ندهیم و این تهدید را کرده است و بدون توجه به هر قاعده بین المللی حتی می‌خواهد تمدن ایرانی را از بین ببرد.

وی تاکید کرد: ما قطعا بر موضع خود که باید پاسخ سخت بدهیم خواهیم ایستاد و ترامپ با توجه به جمعیتی که در عراق و جاهای دیگر مشاهده کرد نمی‌تواند استراتژی بازدارندگی را دنبال کند.

وی در رابطه با اینکه چه عاملی باعث شد ترامپ مستقیما فرمانده پایان بخشی به داعش را به شهادت برساند، گفت: آمریکا به دنبال حذف داعش نبود و داعش اهرم آنها بود، چون هم می‌گوید با داعش مقابله می‌کنیم و هم علیه کشورها از آن استفاده می‌کنند؛ بنابراین وقتی دیدند ما داعش را عقب رانده‌ایم و نظم سیاسی منطقه بر اساس سیاست‌های ایران شکل می‌گیرد، کلیدی‌ترین عنصر سیاسی ایران در گرفتن نظم منطقه را زدند.

ربیعی خاطرنشان کرد: ترور شهید سلیمانی زدن استراتژی نظم در منطقه بود.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین