فرهنگی: امیدواریم تکلیف کمیسیون قضایی مجلس طی هفته‌های آینده تعیین شود مطلب ویژه

نوشته شده توسط  شهریور 12, 1399

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که احتمالا وضعیت کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در هفته‌های آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

محمدحسین فرهنگی اظهار کرد: کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که پیش از این طرح اصلاح قانون آیین‌نامه داخلی مجلس برای تسهیل در تشکیل کمیسیون قضایی را به تصویب رسیده بود، گزارشی را به هیات رییسه ارائه کرده که در اولین فرصت این طرح در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد.

وی ادامه داد: احتمالا در جلسه یکشنبه هفته آینده مجلس شورای اسلامی تقاضای اولویت در مورد این طرح از سوی بیش از ۵۰ نماینده مطرح خواهد شد و در این صورت این طرح در همان روز یکشنبه و یا حداکثر چهارشنبه مطرح خواهد شد و در صورت تصویب به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که وضعیت کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به زودی و طی هفته‌های آینده تعیین تکلیف شود.

به گزارش ایسنا، براساس مصوبه کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، حد نصاب کمیسیون قضایی در نشست مشترک هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با روسای شعب صورت می‌پذیرد.

در حال حاضر طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی حداقل ۱۹ و حداکثر ۲۳ نفر برای تشکیل کمیسیون‌ها پیش‌بینی شده در حالی که تنها هشت نماینده مجلس یازدهم برای عضویت در کمیسیون قضایی و حقوقی اعلام آمادگی کردند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین