قاضی صلواتی در سومین جلسه دادگاه گروه عظام مطرح کرد: تحویل قطعات گازسوز به جای قطعات بنزین سوز خودرو به مردم

نوشته شده توسط  مهر 14, 1398

سومین جلسه رسیدگی به پرونده «گروه عظام» به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو صبح امروز (یکشنبه) 14 مهرماه در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

رشت خبر : در ابتدای این جلسه قاضی صلواتی از امیررضا رفیعی  متهم ردیف دوم پرونده خواست که در جایگاه حاضر شود.

رییس دادگاه ضمن تفهیم اتهامات متهم ردیف دوم خطاب به او گفت: امیر رضا رفیعی قائم مقام فروش گروه عظام متهم هستید به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به میزان ۲۰۱ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۸۳۹ دلار، معاونت در پرداخت رشوه، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از سند مجعول و مشارکت در فراری دادن متهم حامد خاتمی پور. از خود دفاع کنید.

متهم رفیعی با حضور در جایگاه در دفاع از خود اظهار کرد: با خروج شرکت پژو در دوره تحریم‌ و از آنجایی که این شرکت دانش سخت افزاری را به ایران خودرو نداده بود، توانستیم با همت تیمی ایرانی بدون حضور شرکت پژو تولید خود را گسترش دهیم و دانش را بومی کنیم و اکنون شرکت سازه پویش توانسته خودروی پژوی ۳۰۱ را تولید کند.

وی تاکید کرد: شرکت عظام  به عنوان مرجع استاندارد با سازمان استاندارد کشور همکاری می‌کند.


متهم ردیف دوم پرونده عظام با اشاره به اظهارات نماینده دادستان مبنی بر گران فروشی شرکت، گفت: فرآیند تولید  قطعه  ECU  و تولید آن پیچیده است و تکنولوژی آن تنها در ۵ کشور وجود دارد.

متهم رفیعی تصریح کرد : شرکت سازه پویش بسیاری از قطعات الکترونیک را از پک خارجی پژو حذف و با قیمتی مناسب در داخل تولید کرد که همین موضوع سبب شد که حدود ۱۱۰ میلیون یورو در سال کاهش قیمت داشته باشیم.

وی مدعی شد:  دستگیری مدیران سبب ضربه زدن به صنعت خودرو شد و امیدوارم بازرسی و کارشناسی‌های مناسب موجب  برائت من شود.

متهم رفیعی در ادامه دفاعیاتش گفت: با عنایت به اینکه شرکت طی سالهای ۹۷-۹۵ مبلغ ۳۷۵ میلیارد و ۲۶۸ میلیون و ۹۲۰ هزار و ۴۱۳ ریال بابت حقوق گمرکی پرداخت کرده، لذا اتهام انتساب اخلال در نظام افتصادی مورد قبول من نیست.

وی افزود: در رابطه با حک آرم سازه پویش در کنار شرکت چینی به استحضارتان می رسانم که قصد فریب خودروساز را نداشتیم. خود شرکت خودروساز برای جلوگیری از تقلب در بازار خواسته  که آرم سازه پویش حک شود و شرکت ایران خودرو آن را انجام داده است.

در این هنگام قاضی صلواتی گفت: شما قائم مقام فروش گروه عظام بودید؟

متهم رفیعی گفت: من از آذر ۹۶ تا زمان دستگیری یعنی مرداد ۹۷ به مدت ۷ ماه  قائم مقام  بودم.

قاضی صلواتی گفت: در بازپرسی از دفتر متهم خاتمی پور ترخیص کار شرکت اسناد مجعول و متعددی کشف شده که در برهه مدیرعاملی شما بوده است؟

متهم ردیف پرونده گفت: براساس قراداد امور گمرکی را به شرکت ترخیصی واگذار کردیم. من هیچ دستوری برای ایجاد اسناد خلاف واقع نداده ام و صحت انرا از متهمان بپرسید.

قاضی صلواتی گفت: طبق اقاریر خودتان که گفتید شرکت در ارایه اسناد گمرک کم اظهاری کرده است؟

متهم رفیعی گفت: من قبول دارم. در طی سالهای ۹۱  الی ۹۲ قبل از مصوبه قاچاق کالا که در سازه پویش بودم، کم اظهاری به این نحو بود که شرکت رقیب رقمی را خرید می کرد و قیمت در گمرکات ثبت می شد و قیمت ما مطابق با ان بوده است زیرا ارز دولتی هم نمی گرفتیم.

قاضی گفت: شما گفتید که کم اظهاری می شده و قطعات به قیمت واقعی به ایران خودرو به فروش می رفت و شرکت اقدام به خرید فاکتور از شرکت‌های صوری می‌کرد.

متهم گفت: قیمتی که به ایران خودرو می دادیم از چندین سازنده بود. ممکن بود خرید ما از رقیب بالاتر و پایین تر باشد. قیمت خودرو براساس آنالیز بوده است.

قاضی گفت: در دستکاری اسناد گفتید که عبارت خارجی به اسناد اضافه می کردید و آن عبارت به سرپرستی آقایان روغنی‌ها و خاتمی پور به اسناد اضافه می شده است.

متهم گفت: تا سال ۹۵ سخت افزار قطعات یکی بود و من هیچ اسنادی را خلاف واقع ندادم.

قاضی صلواتی گفت: این اقدام از سال ۹۰ در خصوص گاز سوز و بنزین سوز کردن خودرو انجام می شده است.

متهم گفت: به هیچ وجه امکان جایگزینی قطعه Ecu  گازسوز یا بنزین سوز کردن خودروها وجود نداشته است. ما پرداخت رشوه ای را انجام نداده‌ایم.

قاضی گفت: بعدا می گوییم که بعدازظهرها کلاس می گذاشتید و آموزش می دادید. اقاریر شما وجود دارد و به بقیه رشوه‌ها هم می رسیم. زیاد نگران نباشید. ای کاش کارشناسان ارشد محیط زیست وارد پرونده شوند و برآورد کنند که تخلفات شما چه تاثیری در الودگی در کلان شهرها و تهران داشته است؟ چرا قطعه بنزین سوز می‌آوردید ولی گازسوز تحویل می دادید. مردم چه گناهی دارند بخاطر سود شما باید قطعه بنزین سوز بیاید ولی گازسوز تحویل بگیرند.

متهم گفت: من از شما می پرسم چگونه سخت افزار مشترک باعث آلودگی می شود. آلایندگی سطوح مختلفی دارد. ربطی ندارد که سخت افزار چگونه وارد می شود. اصل نرم افزار و دانشی است که روی آن انجام می شود که این کار هم ما انجام نمی دادیم و توسط شرکت‌های ایران خودرو انجام می شود. صحت آن را از کارشناسان ایران خودرو بپرسید.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین