پنجمین جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تشکیل شد

نوشته شده توسط  دی 15, 1398
پنجمین جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با رویکرد بررسی وضعیت تامین دارو و تجهیزات در استان، با حضور رییس و اعضای کارگروه در سالن اجلاس حوزه ریاست تشکیل شد.
 
 

رشت خبر،  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا )؛ در این نشست، دکتر ارسلان سالاری – رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بهبود فرایند زنجیره تامین دارو و تجهیزات در مراکز درمانی را جهت کاهش زمان بستری و انتظار بیماران و ارتقای سلامت مردم، امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: نظارت مدیران بر کیفیت و کمیت ارایه خدمات و فرایند های اجرایی و اولویت بندی آن ها می تواند منجر به تامین، حفظ و سلامت جامعه شود.

وی، مدیریت نظارت بر عملکرد خرید دارو و تجهیزات دربیمارستان ها و نظارت صحیح بر نسخه ها در تمام داروخانه ها را مورد تاکید قرار داد.

دکتر سالاری  با بیان اینکه در بحث تجهیزات بیمارستانی و تهیه دارو باید نظارت ها جدی تر صورت گیرد، خاطر نشان کرد:  تمام داروخانه ها باید  مسوول فنی داشته باشند و در توزیع دارو از نیرو های با تجربه استفاده شود. نظارت بر نحوه خدمات رسانی نیز برعهده ماست .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تشکیل  کمیته نظارت بر کیفیت نسخه نویسی پزشکان با همکاری معاونت دارو و غذا و معاونت درمان را خواستار شد.  

دکترفردین مهرابیان- معاون بهداشتی دانشگاه نیز  با اشاره به این که 164داروخانه خصوصی طرف قرارداد داریم،  افزود: این داروخانه ها  ماهانه 600 تا 650میلیون تومان نسخه پرداخت می کنند.

وی در مورد آخرین آمار مبتلایان به آنفولانزا در گیلان گفت: تا کنون  2409 بیمار سرپایی با علائم شبه آنفلوانزا  و  805  بیمار بستری مبتلا به شبه آنفلوانزا گزارش شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه در خصوص تامین داروها مشکلی در استان وجود ندارد، گفت:  درحال حاضر تعداد افراد بستری شده در مراکز درمانی کاهش یافته است .

این جلسه با حضور رییس و معاونان دانشگاه، روسای مراکز آموزشی درمانی و نمایندگان سازمان های بیمه گر استان گیلان، در سالن اجلاس دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد و پیرامون تامین دارو و تجهیزات حوزه غذا دارو بحث و تبادل نظر شد. 

 
 
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین