در نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران مطرح شد صدور الکترونیکی مجوز‌ها در وزارت جهاد کشاورزی مطلب ویژه

نوشته شده توسط  دی 24, 1398

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی: صدور مجوز‌ها در وزارت جهاد کشاورزی، الکترونیکی و زمان صدور آن، کوتاه شده است.

رشت خبر،  معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: صدور مجوز‌ها در وزارت جهاد کشاورزی، الکترونیکی و زمان صدور آن، کوتاه شده است.
عبدالمهدی بخشنده در نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی به دلیل گستردگی زیربخش‌ها بیشترین مجوز‌ها را صادر می‌کرده است، افزود: از  دو سال پیش، کار فشرده‌ای را برای شناسایی مجوز‌های زائد آغاز کردیم و جالب اینکه برای حذف این مجوز‌ها در وهله نخست با مقاومت همکاران خود در این وزارتخانه مواجه شدیم.
وی اضافه کرد: خوشبختانه از ماه گذشته، همه مجوز‌های وزارت جهاد کشاورزی روی سامانه پیش خوان مجوز‌های کشور (جی‌فور بی G۴B) وزارت اقتصاد بارگذاری شده است و متقاضیان می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.
در ادامه این نشست، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که حدود ۸۹ عنوان مجوز در این وزارتخانه وجود داشت، گفت: پس از چهار سال بررسی این تعداد در حال حاضر به ۴۵ عنوان کاهش یافته و قصد داریم این تعداد را به ۳۳ عنوان برسانیم.
سعید زرندی با بیان اینکه متاسفانه به بهانه مقابله با رانت و اختلاس بر حجم مجوز‌ها افزوده شده است، افزود: برای رفع چالش‌های این بخش باید روی اصلاح تفکرات و تصمیم‌سازی‌ها در مسئولان دستگاه‌های تصمیم‌گیر و اجرایی تمرکز کرد.
وی اضافه کرد: هم اکنون در وزارت صنعت، معدن و تجارت فهرستی با حدود ۱۰۰ موضوع و عنوان احصا شده است که اگر روی آن تمرکز و به حل و فصل مشکلاتی که در این بخش‌ها وجود دارد، اقدام شود، می‌توان امیدوار بود که گام‌های مثبتی در بهبود وضع کسب و کار کشور برداشته خواهد شد و در این باره، با همکاری اتاق بازرگانی و بخش خصوصی باید در مدت باقی مانده از عمر دولت دوازدهم برای دستیابی راهکار‌هایی به منظور رفع مسائل مربوط به این چالش‌ها اقدام کنیم.
 
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین