پنج زن که پیروزیشان در انتخابات پارلمانی لبنان قطعی شده است+تصاویر

نوشته شده توسط  ارديبهشت 17, 1397

رشت خبر، نتیجه نهایی انتخابات پارلمانی لبنان هنوز اعلام نشده اما تا همین حالا می‌دانیم پنج زن با کسب آرای لازم به مجلس این کشور راه پیدا کرده‌اند که سرگذشت هر کدامشان از آن یکی خواندنی‌تر است:

 

**** ۱- جمانه حداد؛ او شاعر، نویسنده‌، روزنامه نگار و فعال حقوق زنان است. او به عنوان یکی از ۱۰۰ زن قدرتمند جهان عرب شناخته می‌شود. متولد سال ۱۹۷۰٫ جمانه در سال ۲۰۰۶ جایزه روزنامه‌نگار برتر عرب را دریافت کرد و در اواخر ۲۰۰۸ با امکانات مالی خودش مجله اروتیک جسد (تن) نخستین مجله اروتیک در کشورهای عربی را راه انداخت.

**** ۲- پولا یعقوبیان؛ «پولا یعقوبیان» مجری سرشناس تلویزیونی در لبنان است که در انتخابات پارلمانی این کشور کاندیدا شد.

**** ۳- دیما جمالی: استاد رشته مدیریت در دانشگاه آمریکایی بیروت است و با حضور در لیست مقاومت لبنان توانسته در انتخابان پارلمان لبنان پیروز شود. گفته می‌شود دیما جمالی دختر شهردار پیشین طرابلس است.

**** ۴- استردا جعجع؛ این یکی ذاتا سیاستمدار است. هم به خاطر توانایی‌های خودش هم به خاطر اسم و رسم همسرش یعنی سمیر جعجع که رهبر سابق حزب فالانژ لبنان بود. او فعالیت سیاسی را از زمان دانشجویی و در دانشگاه آمریکایی لبنان شروع کرد.

**** ۵- بهیه حریری؛ پیش از اینکه نماینده مجلس لبنان باشد، وزیر آموزش و پرورش لبنان در دولت فواد سنیوره بود. همان طور که اسمش نشان می‌دهد، جزو خانواده سرشناس حریری به حساب می‌آید.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین