فاطمه شیرزاد: استاندار گیلان در حوزه صنعت و معدن ورود کند

نوشته شده توسط  تیر 11, 1397

فاطمه شیرزاد در چهل و هشتمین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت که ظهر امروز در محل ساختمان شورای شهر برگزار شد اظهار کرد: زباله های بیش از ۳۰ شهرستان به سراوان سرازیر می شود.

 

رشت خبر، فاطمه شیرزاد با بیان اینکه چند روز قبل بازدیدی از سایت سراوان انجام دادم گفت: برخی از مدیران اعلام کرده اند که شهرداری رشت درباره سراوان به خوبی عمل نکرده و این در حالی است که با نظارت های شورای رشت و تلاشهای سازمان های مربوطه شهرداری اقدامات ارزشمندی در سراوان انجام شده است.

وی به رانش زباله در سراوان اشاره کرد و افزود: رانش اخیر زباله در سراوان خطر آفرین بوده و باید هر چه سریعتر نسبت به بهسازی این حوزه اقدام کنیم.

شیرزاد با تاکید بر اینکه دولت باید وعده هایش درباره سراوان را عملی کند تصریح کرد: اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی که به منظور ساماندهی دو رودخانه گوهر رود و زرجوب رشت اختصاص پیدا کرده بود مانند گوشت قربانی تقسیم شد و عملا اقدام موثری نیز در این حوزه مشاهده نشد.

وی افزود: در حال حاضر شهرداری رشت در راستای ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود اقدامات زودبازده ای در دستور کار دارد و امیدوارم با جذب مابقی اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی اقدامات موثری در این بخش انجام شود.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت با تبریک روز صنعت و معدن گفت: علیرغم تمامی بداخلاقی هایی که صنعت و معدن درباره صدور مجوز برداشت شن به منظور پاشیدن بر روی زباله های سراوان انجام می دهد این روز را به فعالان این عرصه تبریک گفته و امید واریم پس از این شاهد تعامل بیشتر این اداره کل با شهرداری رشت باشیم.

شیرزاد با بیان اینکه شهرداری رشت بیش از توانش در حوزه های مختلف از جمله ساماندهی دستفروشان، ایجاد اشتغال و .. ورود کرده است
افزود: از استاندار گیلان تقاضا داریم در نحوه عملکرد صنعت و معدن گیلان و موضوع صدور مجوز برداشت شن و ماسه برای ریختن روی زباله های سراوان شخصا ورود کرده و این موضوع مهم با سلامت مردم ارتباط تنگاتنگ دارد.

شیرزاد با گلایه از وضعیت آب شرب مشترکین در رشت بیان کرد: : سازمان آب منطقه ای و آب و فاضلاب در این حوزه کم کاری می کنند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. پربیننده ترین